Особливості пристроїв Chromebook Plus

Лінійка Chromebook Plus відповідає суворим стандартам якості Google, пропонуючи користувачам підвищену швидкість роботи, веб-камери зі штучним інтелектом, покращені дисплеї, а також вдвічі більший обсяг оперативної пам'яті та вбудованої пам'яті порівняно з попередниками.

А тим часом Microsoft закрила останню лазівку для безкоштовного оновлення з Windows 7 до Windows 11

 • Chromebook Plus оснащуватиметься процесорами Intel Core i3 12-го покоління або новішими варіантами, а також процесорами AMD Ryzen 3 7000 серії або новішими процесорами.
 • Пристрої будуть доступні у конфігураціях з 8 ГБ оперативної пам'яті та 128 ГБ SSD-накопичувача, що фактично подвоює обсяг пам'яті та ємність сховища у порівнянні з їхніми попередниками.
 • Одне з ключових оновлень – впровадження IPS-дисплеїв з роздільною здатністю Full HD або вище, а деякі моделі мають сенсорний екран.
 • Пристрої Chromebook Plus також будуть оснащені веб-камерами з мінімальною роздільною здатністю 1080p, оснащеними функціями шумозаглушення і штучного інтелекту, такими як розмиття фону і поліпшення освітлення, які легко доступні за допомогою спеціальної кнопки на панелі завдань ChromeOS, незалежно від активної програми.

Google провела комплексне оновлення ChromeOS версії 117 з безліччю ексклюзивних функцій, повну інформацію про які компанія планує оприлюднити згодом. Крім того, існуючі Chromebook із сумісними технічними характеристиками отримають оновлення з програмним забезпеченням Chromebook Plus протягом найближчих тижнів.

Що нового в Chrome OS

Серед помітних нововведень:

 • Запровадження синхронізації файлів на Chromebook Plus завдяки збільшеній ємності сховища. Це дозволяє користувачам зберігати файли Google Workspace на своїх пристроях, які будуть автоматично синхронізовані з Google Диском.
 • Застосунок Google Фото отримав HDR-ефект та функцію "чарівної гумки", що дозволяє користувачам легко видаляти небажані об'єкти зі своїх фотографій. Крім того, Chromebook Plus тепер пропонує динамічні шпалери та заставки, які адаптуються залежно від часу доби.
 • Користувачі Chromebook Plus отримають доступ до набору творчих інструментів, включаючи Google Photos Movie Maker, відеоредактор Lumafusion та онлайн-версію Adobe Photoshop, що працює на основі генеративного штучного інтелекту Adobe Firefly.
 • Для користувачів застосунку ChromeOS Explore у розділі "Налаштування" привабливі пропозиції включають безкоштовну тримісячну підписку на веб-версію Photoshop, тримісячне пріоритетне оновлення GeForce NOW, а також потенційну економію до 25% при купівлі LumaFusion за базовою ціною 30 доларів США.

Google має амбітні плани щодо впровадження додаткових функцій на основі штучного інтелекту на всіх моделях Chromebook Plus у наступному році, обіцяючи асистента зі штучним інтелектом, доступного через контекстне меню, для оптимізації створення тексту.

Серед інших очікуваних функцій – можливість створювати персоналізовані шпалери та фони для відеодзвінків за допомогою простих текстових підказок.

Які ноутбуки серії Chromebook Plus будуть на ринку

 • Acer запропонує моделі Chromebook Plus 515 та Acer Chromebook Plus 514 за ціною від 400 доларів у традиційному форм-факторі ноутбука. Ці моделі будуть оснащені 8 або 16 ГБ оперативної пам'яті та веб-камерами з роздільною здатністю 1080p. Acer Chromebook Plus 515 буде доступний з процесорами Intel Core 13-го або 12-го покоління, з додатковим 15,6-дюймовим сенсорним FHD-дисплеєм і SSD-накопичувачем ємністю 512 ГБ.
 • Chromebook Plus від HP має 15,6-дюймовий екран з роздільною здатністю FHD, що відповідає традиційному формату ноутбука. Він працює на процесорах Intel Core i3-N305, оснащується 8 ГБ оперативної пам'яті та SSD-накопичувачем на вибір на 256 ГБ або 128 ГБ. Ціна цього пристрою стартує від 600 доларів.
 • HP Chromebook Plus x360 з 14-дюймовим сенсорним дисплеєм з роздільною здатністю 1920 × 1080 пікселів оснащується процесорами Intel Core i5-1235U або Intel Core i3-1215U, а також 8 ГБ або 16 ГБ оперативної пам'яті та SSD-накопичувачем ємністю 128 ГБ, 256 ГБ або 512 ГБ. Цей Chromebook буде доступний за базовою ціною 750 доларів США.
 • Універсальний ноутбук-трансформер IdeaPad Flex 5i Chromebook Plus від Lenovo буде оснащений процесорами Intel Core i3-1315U або Intel Core i5-1334U. Він має 8 ГБ оперативної пам'яті і пропонує конфігурації зі 128 ГБ eMMC, 256 ГБ або 512 ГБ SSD-накопичувачем. Пристрій оснащений веб-камерою з роздільною здатністю 1080p та 14-дюймовим дисплеєм зі співвідношенням сторін 16:10, сумісним зі стилусом Lenovo USI. Ціна на цей пристрій починається від $550.
 • Lenovo IdeaPad Slim 3i, звичайний 14-дюймовий ноутбук, буде доступний з сенсорним або не сенсорним екраном з роздільною здатністю FHD. Він буде оснащений процесором Intel Core i3-N305, 8 ГБ оперативної пам'яті та накопичувачем eMMC об'ємом 128 ГБ або 256 ГБ.
 • ASUS вступає в боротьбу з Chromebook Plus CX34, оснащеним процесором Intel Core i7, до 16 ГБ оперативної пам'яті, твердотільним накопичувачем 512 ГБ, FHD-дисплеєм і веб-камерою з роздільною здатністю 1080p. Цей пристрій має антимікробне покриття та велику сенсорну панель, а його ціна починається від 400 доларів США.
 • Завершує лінійку ASUS Chromebook Plus CM34 Flip на базі процесора AMD Ryzen 3+ з 14-дюймовим FHD-дисплеєм за ціною 500 доларів.

Можливості Chromebook Plus: дивіться відео

Дивіться також Обираємо павербанк для ноутбука: що варто знати перед покупкою

Джон Малетіс, віце-президент з продуктів, розробки та користувацького досвіду ChromeOS, поділився своїми думками про нові пристрої в блозі на офіційному сайті Google, зазначивши, чо компанія більше ніж 10 років тому створила Chromebook, щоб запропонувати прості у використанні комп'ютери, які забезпечують надійну продуктивність і неперевершену безпеку. Тепер же представлено нову категорію Chromebook, яка ще більше розширить можливості користувачів.