Насамперед варто зазначити, що ноутбуки – це не той тип пристроїв, який часто дивує нас зовнішнім виглядом чи вибагливими рішеннями, інформує 24 Канал. Однак саме ASUS – одна з тих компаній, які можуть запропонувати техніку на будь-який смак та для будь-яких потреб, завдяки чому мати ноутбук захоче навіть людина, яка раніше й не задумувалась, що він їй потрібен.

Читайте на сайті Подивіться, як виглядає Cybertruck з танковими гусеницями замість коліс

У детальному огляді розповідаємо про один із таких унікальних пристроїв – ASUS Zenbook DUO 2024 року. Як можна здогадатися з назви, ми отримуємо трохи більше, ніж звичайний ноутбук. Але перед тим, як перейти до найцікавішого, варто ознайомитися із технічними характеристиками цього 14-дюймового малюка, який, попри свої габарити та легку вагу, безумовно, дивує своїми можливостями.

ASUS Zenbook DUO 2024
ASUS Zenbook DUO 2024 / Фото 24 Канал

Технічні характеристики ASUS Zenbook DUO 2024

Екран Два 14-дюймових сенсорних екрани ASUS Lumina OLED – роздільна здатність 3K (2880 x 1800), частота оновлення 120 Гц, співвідношення сторін 16:10
CPU Intel Core Ultra 9 185H
Intel Core Ultra 7 155H
GPU Інтегрована графіка Intel Arc
NPU (нейронний процесор) Два нейронних обчислювальних модулі: спеціальні ШІ-модулі з низьким енергоспоживанням і широкою програмною підтримкою
Пам’ять До 32 ГБ LPDDR5x 7467 МГц
Сховище До 2 ТБ PCIe Gen 4
Камера

ІЧ-камера Full HD (1080p), підтримка Windows Hello, ASUS AiSense

Порти 2x Thunderbolt 4, 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x HDMI 2.1, 1x аудіороз'єм 3,5 мм.
Зв’язок Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.3
Розміри 31,35 x 21,79 x 1,46–1,99 см
Вага 1,35 кг (без клавіатури)
1,65 кг (з клавіатурою)
Акумулятор 75 Вт·год (блок живлення 65 Вт)
Ціна До 108 499 гривень

Як і слід було очікувати від моделі 2024 року, характеристики ноутбука вражають. Цей малюк може бути оснащений процесором Intel Core Ultra 9 і, звичайно, він пропонує набагато покращену графіку Intel Arc.

Крім того, Intel та AMD зробили ставку на штучний інтелект, тому ми маємо тут спеціальний NPU, або нейронний процесор, призначений для розвантаження центрального процесора, підвищення енергоефективності й прискорення обчислень у сучасних програмах, які використовують алгоритми ШІ.

Сьогодні існує чимало варіантів використання ШІ, які можна запустити локально на ноутбуку, і один з основних – це робота з вебкамерою. Пристрій отримав вебкамеру ASUS AI Sense і деякі з ефектів Windows Studio, такі як підтримка постійного погляду в камеру, розмиття фону та інші.

ASUS Zenbook DUO 2024
Zenbook DUO 2024 / Фото ASUS

До речі, вона має інфрачервоний датчик і її можна використовувати для розблокування ноутбука за допомогою Windows Hello. Тобто камері лише потрібно побачити обличчя користувача, вона його одразу впізнає і пристрій розблокується.

Але очевидно, що NPU робить ASUS Zenbook DUO набагато більш перспективним. Вже досить скоро ми побачимо ще більше ШІ, інтегрованого в локальні застосунки, тому що він має певні переваги у порівнянні з хмарним, але це вже тема для іншого обговорення.

Екрани

На перший погляд, ASUS Zenbook DUO – це звичайний ноутбук компактних розмірів. Здавалося б, це ідеальний варіант для мобільних користувачів, яким потрібно працювати тут і зараз, де б це не було: кафе, потяг, в таксі чи вдома. Але цей малюк приховує чималий сюрприз, який можна було помітити, уважно переглядаючи технічні характеристики.

ASUS Zenbook DUO 2024
Перед нами нібито звичайний ноутбук / Фото 24 Канал

Річ у тім, що клавіатуру можна від’єднати від корпусу, просто знявши її, і перед нами постане другий 14-дюймовий сенсорний дисплей. Це неймовірна фішка і, мабуть, найкраще, що можна було побачити на CES 2024 цього року.

Корисно Як встановити Windows 11 на комп'ютер, який не відповідає вимогам системи

ASUS Zenbook DUO 2024
Дуже швидко користувач отримує цілих два екрана / Фото 24 Канал

Отже, в одному ноутбуку ми отримуємо пристрій з двома 14-дюймовими сенсорними OLED-дисплеями з роздільною здатністю 3K і частотою оновлення 120 Гц, які виглядають абсолютно неймовірно та футуристично. Їх можна встановити горизонтально, використовуючи шарнірну підставку, або вертикально (зручно, коли потрібно писати код).

До речі, підставка має певний діапазон положень, що дає змогу регулювати висоту, а ще вона витримує 15 кілограмів ваги. І хоча ми так і не знайшли сценаріїв, за яких це може знадобитися, але приємно знати, що вона настільки міцна.

ASUS Zenbook DUO 2024
Підставка витримує навантаження в 15 кілограмів / Фото 24 Канал

Користувачі, які мають вдома декілька зовнішніх моніторів, можуть отримати робочий сетап з комбінації до 5 дисплеїв для найрізноманітніших завдань, використовуючи роз’єми Thunderbolt та HDMI 2.1.
Але це ще не все, адже клавіатура продовжить працювати завдяки з’єднанню Bluetooth. А використавши шарнірну підставку під корпусом, ми отримуємо сетап із двох екранів, який можна поставити практично будь-де, аби робити все, що заманеться чи потрібно.

Клавіатура

Про клавіатуру є що сказати окремо, тому на ній треба зупинитися детальніше, аби розглянути усі особливості та функції. Крім того, вона тут не одна, але про це далі.

Фізична Bluetooth-клавіатура повторює дизайн ноутбука, має підсвічування і гладкий сенсорний тачпад ASUS ErgoSense. Вона нічим не поступається будь-якій іншій клавіатурі Zenbook, якщо говорити про зручність використання.

ASUS Zenbook DUO 2024
Клавіатура ASUS Zenbook DUO 2024 / Фото 24 Канал

Клавіатура кріпиться до пристрою завдяки магнітам, розташованим вгорі та внизу корпуса як на ній, так і на самому ноутбуку. З пристроєм вона з’єднується завдяки контактній платформі.

Але, як ми вже згадували, її можна легко від’єднати та поставити в будь-яке зручне місце, аби це дозволяло комфортно працювати. За період тестування не було виявлено жодних затримок із введенням. Крім того, її можна окремо підключити до зарядного пристрою або ж вимкнути й залишити вдома, адже в ASUS спромоглися вмонтувати малесенький, але дуже зручний перемикач Bluetooth. А ще тут є індикатор, який сигналізує про низький рівень заряду клавіатури.

Віртуальна клавіатура

У 2018 році ASUS представила концепт Project Precog – свого першого ноутбука з двома екранами, який був справді захопливим. Однак тоді, попри великі очікування, здавалося, що ніхто не захоче користуватися віртуальною клавіатурою. Так чи інакше, протягом наступних п'яти років компанія розвивала ідею з допоміжним дисплеєм ScreenPad, на який зокрема можна було виводити віртуальну клавіатуру. У нас були Zenbook, ROG Zephyrus Duo і навіть минулоріч фантастичний Zenbook Fold OLED, який також поставлявся з Bluetooth-клавіатурою, яку можна було прикріпити до нижньої половини екрана.

І все це перетворилося на Zenbook DUO (2024), віртуальна клавіатура якого насправді працює дуже добре. Вона миттєво відгукується на натискання, а процес введення відбувається просто та швидко. Авжеж, комусь може бракувати тактильного відгуку та відчуттів фізичної клавіатури, але це лише питання звички, а призвичаїтися до віртуальної клавіатури можна дуже легко.

ASUS Zenbook DUO 2024
Віртуальна клавіатура ASUS Zenbook DUO 2024 / Фото 24 Канал

Однак тут є ще кілька слів, які ми хотіли б сказати про використання віртуальної клавіатури. Втім, вони швидше стосуються експлуатації двохекранності ASUS Zenbook DUO загалом, тож детальніше про це – у наступному розділі.

Не пропустіть Як перевірити температуру процесора на комп'ютері з Windows і якою вона повинна бути

Робота з двома екранами

Перебуваючи вдома чи в офісі, можна користуватися двома 14-дюймовими екранами. Але з огляду на те, наскільки низькопрофільною є вся ця установка, можливість використовувати клавіатуру де завгодно, навіть на колінах або підставці для ноутбука, є значною перевагою і додає багато можливостей для маневрування.

На відміну від минулорічної моделі Fold 17 OLED, цей ноутбук, очевидно, має тонкі рамки і позбавлений шарніру посередині. Отже, у нас є два розділені екрани, а не один суцільний. Але насправді це робить пристрій набагато простішим у використанні, особливо з Windows, яка завжди є невеликим “каменем у чоботі”, коли справа доходить до різних формфакторів. Ще однією перевагою є те, що це цілих два 14-дюймових екрани, які можна використовувати одночасно для будь-яких завдань.

Наприклад, верхній екран можна використовувати для часової шкали Premiere Pro, а нижній – для папки з ресурсами. На одному екрані можна грати, а на іншому мати відкритий Discord чи Spotify. Або, можливо, за допомогою пальця чи стилуса ASUS Pen 2 (який, до речі, комплектується разом з ноутбуком) використовувати нижній екран як полотно, а верхній – для виведення референсів.

ASUS Zenbook DUO 2024
ASUS Pen 2 / Фото 24 Канал

Маючи два екрани, як, по суті, ноутбук і зовнішній монітор, набагато зручніше працювати у Windows. Але це ще не все. Ось далеко не вичерпний перелік можливостей, які дають змогу реалізувати два екрани ASUS Zenbook DUO:

  • Можна перетягувати об'єкти, працювати в багатозадачному режимі, користуватися інструментом прив'язки, а також використовувати власне програмне забезпечення ASUS для швидкого перемикання програм між екранами.
  • Віджет ScreenXpert дає змогу вручну відрегулювати яскравість кожного екрана або синхронізувати їх, щоб вони були однаковими.
  • Можна увімкнути віртуальну клавіатуру, переключити її на половину екрана і використовувати поле для рукописного введення та віртуального циферблата, який, звичайно, можна налаштувати та переміщати, як заманеться.
  • Екран можна віддзеркалити в буквальному сенсі, якщо потрібно покласти його на стіл і поділитися вмістом з колегою чи з кимось навпроти.
  • Можна створити робочу групу, що дає змогу налаштувати обидва екрани так, як потрібно, з 8 застосунками на кожному, а потім зберегти це, щоб одним натисканням кнопки миттєво повернути ідеальні робочі або, скажімо, ігрові налаштування.
  • І врешті нижній дисплей взагалі можна вимкнути для економії заряду акумулятора.

І, як завжди, користувач має цілу купу опцій, з якими можна погратися та налаштувати. Також, безумовно, варто перевірити застосунок MyASUS, який дає змогу тонко налаштувати дисплеї та ноутбук.

ASUS Zenbook DUO 2024
Діти точно полюблять ASUS Zenbook DUO 2024 / Фото 24 Канал

Все це може здатися дещо перевантаженим, але користувач сам вирішує, що з цих функцій використовувати і за яких сценаріїв. А можливості пристрою дуже широкі. І зрештою, цей багатофункціональний комбайн одним швидким рухом перетворюється на старий добрий ноутбук-розкладачку, який займає мало місця, але здатний на великі речі.

Вам буде цікаво Як виправити "синій екран смерті" у Windows: найпоширеніші помилки та їх рішення

Якість

Варто кілька слів сказати і про загальну якість виготовлення, адже вона відповідає найвищому рівню. Ноутбук наче витесаний із суцільного шматка каменю: монолітність відчувається у всьому, і це при тому, що клавіатура, нагадаю, знімається.

ASUS Zenbook DUO 2024
ASUS Zenbook DUO 2024 / Фото 24 Канал

Підставка дійсно надійна і міцна. Можна відзначити невелике коливання верхнього екрана, але це вказує лише на те, що для малювання чи нотаток у горизонтальному положенні з двома екранами краще використовувати саме нижній, до того ж це набагато зручніше.

ASUS Zenbook DUO 2024
Роз'єм Bluetooth клавіатури та кнопка вимкнення / Фото 24 Канал

Кнопка живлення тут розташована над нижнім екраном і є частиною корпусу, її виділяє лише грань поруч з індикаторами зарядки та підсвітки. На корпусі зручно розташовані HDMI 2.1, 3,5 мм роз'єм для навушників, 2 Thunderbolt 4 і повнорозмірний USB-A. Єдине, чого може не вистачати – це кард-рідера для SD-карт, але далеко не кожен пересічний користувач згадає, коли востаннє використовував його.

ASUS Zenbook DUO 2024
Кнопка вимкнення та індикатори / Фото 24 Канал

А ще фахівці ASUS примудрилися вмонтувати стереодинаміки, які насправді звучать дуже добре, неперевершено, на мій скромний погляд. Аудіосистема, що підтримує технологію Dolby Atmos і сертифікована компанією Harman Kardon, видає незвично об’ємне звучання та чудову якість.

Ціна

Ноутбук ASUS Zenbook DUO (2024) з процесором Intel Core Ultra 9 185H, 32 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5X і SSD місткістю 2 ТБ вже доступний в Україні за рекомендованою ціною 108 499 грн.

Пристрій комплектується Bluetooth-клавіатурою, на якій присутні символи лише української та англійської розкладок.

Ноутбук можна купити в національних мережах Rozetka, Цитрус та інших, а також в онлайн-магазині ASUS Україна.

Дивіться також Microsoft примусово оновить сумісні комп'ютери до Windows 11 23H2

Підсумок

Насправді цей пристрій для тих, хто коли-небудь сидів перед своїм ноутбуком і думав, що хотів би мати другий екран прямо зараз. Поставивши ASUS Zenbook DUO в місцевій кав'ярні або в поїзді, можна викликати здивування та зацікавлені погляди людей. Або ж його можна використовувати як звичайний ноутбук з одним екраном, і за винятком того, що він трохи товстіший, ніхто навіть не здогадається, що пристрій приховує другий екран.

Здається, це справжній Супермен серед ноутбуків, який приховує свої потужні можливості за скромним формфактором, але готовий у будь-який момент розкрити увесь свій потенціал.