Насправді самі пристрої на дерева мало схожі. Вони мають форму високого циліндра і складаються з дисків діаметром у понад півтора метра, розташованих один над одним. Вони покриті спеціальною смолою.

Цікаво Samsung підтримає клієнтів із порушеннями слуху: яку ініціативу запускає компанія

Як це працює

  • Відстань між дисками становить близько 5 сантиметрів.
  • У момент проходження повітря крізь споруду диски поглинають атмосферний CO2.
  • Потрібно близько 20 хвилин, щоб диски заповнилися вуглекислим газом.
  • Після цього вони занурюються у розташований внизу резервуар.
  • Там за допомогою води й пари CO2 переміщається в закриту камеру.
  • Це так званий метод прямого вловлювання.

У липні минулого року Лакнер отримав грант у розмірі 2,5 мільйона доларів від Міненерго США для роботи над своїми уловлюючими пристроями. У планах вченого – створення трьох ферм, здатних поглинати до 1000 тон вуглекислого газу на добу. Перша ферма почне працювати вже у квітні.

В інтерв'ю винахідник нагадав про те, що наявні сьогодні технології уловлювання вуглекислого газу дуже недосконалі, тому не можуть істотно знизити ефект глобального потепління. На відміну від них "механічні дерева" будуть споживати мінімальну кількість енергії.

На думку професора, ключова проблема – у подальшому збереженні зібраного CO2. Зберігання його лише 60 або 100 років недостатньо. Якщо через 100 років весь цей вуглець знову потрапить у навколишнє середовище, то все, що робили подібні установки виявиться марним і з проблемою знову доведеться розбиратися уже нашим нащадкам. Тому вчені шукають надійний спосіб цьому перешкодити.

Хорошою новиною є те, що зберігання не вимагатиме довгого транспортування. Оскільки вуглекислий газ швидко змішується в повітрі, не має значення, де в усьому світі його буде видалено — воно має однаковий вплив. Таким чином, можна розмістити технологію прямого захоплення там, де планується надалі використовувати або зберігати CO2.