WR 124 розташована в сузір'ї Стрільця. Зоря належить до стадії Вольфа-Рея і вона в 33 рази масивніша за Сонце. Крім того, зоря у 150 тисяч разів яскравіша, ніж Сонце, і оточена величезною газопиловою туманністю, яка в 10 разів масивніша за Сонце. Зірка розташована на відстані 15 000 світлових років від Сонця.

Цікаво Японський астроном зафіксував рідкісні кадри падіння метеорита на Місяць

Чим WR 124 і її туманність такі особливі

Хоча туманність навколо WR 124 раніше спостерігалася телескопом Габбл в оптичному діапазоні, інструменти NIRCam і MIRI на телескопі Джеймса Вебба отримали її детальніше зображення. Туманність має приблизно 10 світлових років у діаметрі і складається з окремих асиметричних спалахів речовини, які відбувалися протягом останніх десяти тисяч років. Згустки газу і пилу набувають форми пуголовків через дію на них зоряних вітрів WR 124.

Експерти прогнозують, що в найближчі кілька сотень тисяч років WR 124 вибухне як наднова. Детальне зображення, отримане телескопом Джеймса Вебба, допоможе дослідникам у вивченні зірок Вольфа-Райє та їхнього зв'язку з надновими типами Ib і Ic.

WR 124
WR 124 (NIRCam and MIRI Composite Image) / Фото NASA

Читайте на сайті Ілон Маск: шанси на успіх першого польоту Starship не перевищують 50%

Зорі Вольфа-Рея

Це одна з останніх стадій еволюції масивних зір, які майже вичерпали свої запаси водню. Вони переходять до ядерного спалювання гелію і важчих елементів, стаючи дуже яскравими і гарячими світилами. Багато з цих зірок входять до складу масивних подвійних зір і генерують потужні швидкісні вітри, які призводять до утворення туманностей. Вважається, що такі зорі є прабатьками наднових типу Ib і Ic.