Зараз на МКС перебувають космонавти Анатолій Іванишин, Іван Вагнер, Сергій Рижиков і Сергій Кудь-Сверчков, а також астронавтка Кетлін Рубінс, повідомляє 24 канал.
Цікаво На МКС з'явився перший космічний холодильник
Проблеми з системою отримання кисню
Спершу перестала працювати система отримання кисню "Електрон-ВМ", яка теж виходила з ладу до цього – 14 жовтня. Її полагодили через три доби. На МКС є дублююча система в американському сегменті, яка запускається в разі поломки основної. Після вивчення проблеми з "Електрон-ВМ" з'ясувалося, що в системі закінчилася вода. Космонавти встановили нову ємність для води і провели перезапуск установку.
Неполадки з туалетом
Після цього вийшов з ладу асенізаційно-санітарний пристрій. Космонавти намагалися полагодити його своїми силами, але не змогли. Тож наразі російські космонавти вимушені користуватися туалетом на американському сегменті МКС, а також на кораблях "Союз". Раніше туалет у модулі "Зірка" ламався 11 жовтня, його відремонтували на наступний день, однак цього разу проблему не так просто усунути.
Пороходяг та система підігрівання їжі теж не працюють
Далі космонавти помітили, що з порохотяга йде дим. Пристрій довелося відключити і зараз його використання неможливе. Але на цьому нещастя в російському сегменті МКС не закінчуються – нестабільно працює і такий важливий пристрій, як підігрівач їжі. У ЦУП попросили встановити його в нормальне положення і на деякий час від'єднати від мережі.
Не пропустіть На МКС знайшли місце витоку повітря за допомогою пакетика чаю
Ситуація з витоком на МКС
Однак є й хороші новини – російським космонавтам нарешті вдалося локалізувати і загерметизувати джерело витоку повітря в перехідному відсіку модуля "Зірка". Поки що це тимчасова латка, однак російський ЦУП вже працює над процедурою постійної герметизації місця витоку.
Крім усунення поточних проблем на МКС йде робота з підготовки частини екіпажу до повернення на землю. Анатолій Іванишин та Іван Вагнер разом з астронавтом Крісом Кессіді повинні покинути станцію 22 жовтня на "Союзі МС-16".