Такою інформацією у соцмережах поділився президент Володимир Зеленський. Про перший успішний сеанс зв'язку із супутником "Січ-2-30" він написав близько 22:00.
До теми Знову в космосі: український супутник "Січ 2-30" летить на орбіту – що потрібно про це знати
Супутник передаватиме важливу інформацію
Глава держави наголосив, що з апаратом вдалося встановити стійкий зв'язок. Усі його бортові системи працюють у штатному режимі. Зеленський звернув увагу на можливості, які "Січ-2-30" відкриває для України. Дані, які передаватиме супутник, допомагатимуть аграріям, картографам, спеціалістами у сферах лісового та водного господарства, безпеки й оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій та стихійних лих.
Крім того, наш супутник буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею –
– додав політик.
Аерокосмічна галузь – "візитівка України"
Зеленський також пояснив, чого очікує від таких масштабних проєктів. Президент впевнений, що їхня успішна реалізація й далі забезпечуватиме Україні гідне місце серед провідних космічних держав. "Ще раз дякую працівникам української аерокосмічної галузі, завдяки яким ця місія відбулася", – зазначив він. Й підкреслив, що саме їхні старання дали поштовх розвитку низці сфер економіки України й зміцнили її престиж на світовій арені.
Основне про запуск супутника "Січ"
- Його разом з ракетою Falcon 9 ввечері 13 січня запустила американська космічна компанія SpaceX. Від'єднання супутника від ракети та вихід на орбіту відбувся близько 19:00 за київським часом.
- Востаннє Україна запускала у космос "великий" супутник ще у 2011 році – тоді це був "Січ-2". На жаль, наприкінці 2012 року зв'язок із цим супутником був втрачений.
Як відбувався запуск "Січі" у космос: дивіться відео