У стандартному протоколі космічних апаратів отримання зображень Землі, Місяця або самого космічного апарату незабаром після запуску є важливим кроком для калібрування бортових камер. Як повідомляє 24 Канал, на перших фотографіях Aditya-L1 представлені два наукові інструменти: коронограф видимої емісійної лінії (VELC) і сонячний телескоп для отримання ультрафіолетових зображень (SUIT).
Дивіться також На Марсі майже немає корисних ресурсів, показує нове дослідження
Перші фото Землі та Місяця зроблені станцією Aditya-L1 опублікувало індійське космічне агентство ISRO на своїй сторінці в X.
Земля та Місяць на фото Aditya-L1 / Фото ISRO
Як Aditya-L1 досліджуватиме Сонце
Aditya-L1 оснащений загалом сімома науковими приладами, кожен з яких призначений для всебічного вивчення різних аспектів Сонця. Ці інструменти будуть використовуватися для дослідження сонячної фотосфери, хромосфери, моніторингу коливань сонячного випромінювання, аналізу магнітного поля, вивчення потоків частинок, що виходять з Сонця, ретельного вивчення сонячної корони і моніторингу викидів корональної маси, серед інших цілей.
Протягом наступних 125 днів Aditya-L1 буде маневрувати на гало-орбіті навколо точки Лагранжа (точка L1) в системі Сонце-Земля, розташованої на відстані приблизно 1,5 мільйона кілометрів від Землі. Ця унікальна орбіта зробить Aditya-L1 стаціонарним щодо Землі та Сонця, що унеможливить сонячні затемнення і дасть змогу безперервно спостерігати за Сонцем та вимірювати його радіацію. Крім того, відстань від магнітного поля Землі підвищить точність вимірювань, зменшивши зовнішні перешкоди.
Читайте на сайті Чи розпізнав би Джеймс Вебб цивілізацію на Землі, якби вона була далекою екзопланетою?
Місія Aditya-L1 є значним кроком у космічних дослідженнях Індії, що обіцяє багаті наукові знання про поведінку Сонця та його вплив на навколишнє середовище Землі. Успішна передача цих перших зображень підтверджує готовність обсерваторії розпочати свої основні дослідження, які мають потенціал поглибити наше розуміння процесів, які відбуваються на Сонці.