Активність сонячних плям розпочалася з появою першої групи, AR3490, 18 листопада, за якою слідом за нею з'явилася ще одна, AR3491. Відстежувана за допомогою геліосейсмічних поштовхів, які вплинули на загальну вібрацію Сонця, область сонячних плям відтоді фрагментувалася, даючи початок новим темним плямам, утворюючи те, що було описано як "сонячний архіпелаг".
До теми Загроза від космічної погоди дедалі зростає: NASA створює додатковий центр для захисту Землі
Наскільки ці плями небезпечні для нас
З моменту своєї появи ці сонячні плями вже випромінювали 16 спалахів С-класу і 3 спалахи М-класу за останні чотири дні, що викликало застереження експертів про ймовірність нових спалахів, включаючи потенціал спалахів Х-класу, найпотужнішого типу.
Активність сонячних плям супроводжується великими плазмовими петлями, визначеними як сонячні протуберанці. Астрономи попереджають, що ці петлі можуть відірватися в будь-який момент, залишивши після себе тимчасові "вогняні каньйони" на поверхні Сонця.
Як важливий показник наближення Сонця до піку 11-річного сонячного циклу, відомого як сонячний максимум, вчені очікують збільшення частоти і розміру сонячних плям. Поява трьох груп сонячних плям у південній півкулі Сонця за останні дні ще більше посилює думку про те, що Сонце швидко наближається до періоду підвищеної сонячної активності.
Дивіться також Раніше й небезпечніше: вчені помилилися з прогнозом поточного сонячного циклу і публікують новий
Метеоролог і фотограф полярних сяйв Кріс Віклунд відзначив масштаб цієї області сонячних плям, назвавши її "ймовірно, найбільшою" з тих, що спостерігалися в поточному сонячному циклі. Зважаючи на потенційну можливість цілої низки сонячних спалахів і геомагнітних бур у найближчі тижні, науковці та космічні ентузіасти готуються до періоду вкрай високої активності нашої зорі.