Як раніше повідомляв 24 канал, за 600 мільйонів гривень зібраних українцями волонтери взяли у безстрокову оренду супутник (сума угоди остаточно невідома) компанії ICEYE разом із доступом до бази даних супутникових знімків більше ніж на рік.
Не пропустіть Після успіху в Україні Starlink отримала мільйонний контракт від військових США
Що відомо про супутники ICEYE
Космічні апарати компанії ICEYE проводять спостереження за землею у SAR діапазоні (мікрохвильове випромінювання). Саме один з таких супутників за угодою отримує в користування Україна. Мовиться про сателіт, який працює на орбіті з нахилом, який найкраще підходить для спостереження за територією України.
Ключовим моментом домовленостей є те, що Україна негайно отримує доступ до знімків, які робить супутник, що може суттєво позначитися на якості планування операцій та обізнаності в ситуації на полі бою. Також мовиться про доступ до бази фотографій з супутників ICEYE терміном на рік.
Чим особливі супутники ICEYE
Як ми вже зазначали, супутники ICEYE працюють в мікрохвильовому діапазоні. Простими словами це дозволяє отримувати знімки поверхні практично за будь-яких погодних умов. Дані оновлюються доволі швидко (приблизно раз на кілька годин) що дозволяє спостерігати за територією на новому тактичному рівні.
Україна зможе використовувати супутник для:
- виявлення об'єктів,
- відстеження цілей,
- моніторингу активності та багато іншого.
Роздільна здатність знімків сягає 25 сантиметрів на піксель, що дозволить дуже точно стежити за ситуацією. При такій точності на фото можна буде без проблем розгледіти транспорт, озброєння, а у деяких ситуаціях навіть конкретних осіб.
Читайте на сайті Людство повертається на Місяць: NASA викотило гігантську ракету SLS на стартовий майданчик
Про компанію ICEYE
- ICEYE – це фінський стартап, який займається виробництвом мікросупутників та забезпеченням їх функціонування. Компанія розпочала свою діяльність у 2014 році відокремившись від факультету радіотехнологій Університету Альто.
- Популярність компанії зростала доволі стрімко і у 2017 році вона залучила 13 мільйонів доларів інвестицій, а ще через два роки її назвали "проривом фінських космічних технологій".
- З 2019 року компанія пропонує комерційний доступ до SAR-знімків зроблених апаратами.
- У 2020 році ICEYE продала два своїх супутники Бразилії для використання повітряними силами країни. Їх запустила у космос ракета SpaceX Falcon 9 у рамках райдшер місії Transporter-5.
- Станом на 2022 рік компанія ICEYE володіє сузір'ям з 21 супутника, та за її словами є "єдиною організацією у світі, що пропонує своїм клієнтам швидку доставку високоточних SAR-даних, що дозволяє їм повністю контролювати свою місію".