Контракт стосується обладнання та послуг для підтримки військових авіатранспортних підрозділів на авіабазі "Рамштайн", Німеччина. Він містить супутникові термінали та інтернет-сервіси для оперативного забезпечення послуг на стаціонарних сайтах та для мобільних користувачів, яким потрібно підключити пристрої до інтернету.
Не пропустіть Випробування російської протисупутникової зброї у 2021 році досі шкодить космічним апаратам
Контрактний офіс Командування спеціальних операцій ВПС заявив, що це контракт із єдиним джерелом, оскільки SpaceX була єдиним учасником торгів, який міг надати необхідні послуги та показав, що може працювати у ворожому електронному середовищі.
Загальна вимога полягала в комерційному супутниковому інтернет-рішенні з використанням супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO) з доступними послугами в Європі та Африці для підтримки 86-го аеротранспортного крила ВПС.
Після ретельного дослідження було виявлено, що SpaceX Starlink є єдиним постачальником, здатним надати цю спеціалізовану послугу зв’язку в поточних зонах роботи в необхідний час. Starlink – єдина комунікаційна компанія, яка наразі надає комерційне супутникове рішення для Європи та Африки,
– йдеться в документі з обґрунтуванням контракту, опублікованому 5 серпня.
Сузір'я супутників Starlink
Після останнього запуску супутників Starlink 12 серпня SpaceX має найбільше угруповання супутників на орбіті – 2287 штук, які зараз працюють.
Жоден із поточних інтернет-провайдерів LEO – Amazon Kuiper, OneWeb, Telesat – не може запропонувати жодних аналогічних послуг як у Європі, так і в Африці. Starlink також є єдиним постачальником супутникової мережі LEO, який зараз використовується в Україні та довів свою ефективність за екстремальних умов.
Читайте на сайті Бойове поранення: Федоров показав на відео Starlink, який потрапив під ворожий обстріл
Нагадаємо, що у зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням росії в Україну, потреби в комунікаціях для підтримки функціонування критичної інфраструктури зростають щодня. Завдяки обладнанню Starlink українські оператори швидко відновлюють пошкоджені комунікації та забезпечують зв'язок для цивільних та військових у найбільш небезпечних місцях країни.