Дослідження проведене вченими з коледжу Нью-Йорка, заглиблюється у властивості складного багатошарового магніту зі зв'язаними екситонами – класом квазічастинок, відомим своєю потужною оптичною взаємодією. Ця особлива властивість дозволяє матеріалу утримувати світло в пастці.

Дивіться також Нова фізика: вчені наблизилися до відкриття п'ятої сили природи – невідомого поля або частинки

Шляхом ретельних експериментів дослідники виявили, що оптична реакція цього матеріалу на магнітні явища значно перевершує можливості звичайних магнітів.

Флоріан Дірнбергер, провідний автор опублікованої статті, пояснив:

Коли світло проникає всередину магніту, його взаємодія по суті посилюється.

Це спостереження різко контрастує з типовою тьмяною реакцією світла на магнітні сили. У цьому випадку відображення ближнього інфрачервоного спектру світла в матеріалі зазнало настільки драматичних змін, що змінився сам його відтінок.

Чому це важливо

Наслідки цього відкриття мають багатообіцяючий потенціал для практичного застосування. Вчені бачать майбутнє, в якому цей новий ефект може сприяти створенню магнітних лазерних пристроїв, а також спонукати до переоцінки існуючих концепцій магнітооптичних носіїв інформації.

Дивіться також Фізики змогли передати звук у вакуумі

Це новаторське дослідження має на меті переосмислити взаємозв'язок між світлом і магнетизмом, відкриваючи шляхи для нових технологічних досягнень.