Ці показники включають середню температуру поверхні Землі, субсидії на викопне паливо, рівень морського льоду та глобальний лісовий покрив.

А тим часом Учені намагаються модифікувати деякі рослини, щоб ті поглинали більше вуглекислого газу

Головні проблеми

Одним з найбільш тривожних висновків є стрімке зростання середньої глобальної температури. До 2000 року на Землі ніколи не спостерігалося підвищення температури на 1,5 градуса за Цельсієм порівняно з доіндустріальним періодом. Лише у 2023 році цей поріг був перевищений на 38 днів. Звіт також показує, що липень цього року став найтеплішим місяцем, можливо, за останні 100 000 років.

Рівень морського льоду в Антарктиді зменшується з тривожною швидкістю через людську діяльність, що посилюється повторюваними кліматичними явищами, такими як Ель-Ніньо. Цього року на континенті зафіксовано найнижчий рівень льоду за всю історію супутникових спостережень, що свідчить про тривожну тенденцію.

Наслідки зміни клімату гостро відчувалися цього року, особливо в Канаді, де лісові пожежі досягли рекордних масштабів. Приголомшливі 18 мільйонів гектарів землі були випалені, що значно перевищило попередній рекорд, встановлений у 1989 році.

Страждає увесь світ

Наслідки зміни клімату не обмежуються лише одним континентом. Регіони, зазвичай не схильні до екстремальних кліматичних явищ, також зазнають серйозних наслідків. Серед них – сильні повені на північному сході Китаю, що призвели до переміщення понад мільйона людей, прориви льодовикових озер в індійському штаті Сіккім і руйнівний середземноморський шторм, що змив райони лівійського міста Дерна.

Дивіться також Один з лідерів технологічного світу виступив на підтримку сонячної геоінженерії

У відповідь на ці тривожні висновки науковці закликають політиків терміново впроваджувати заходи, спрямовані на вирішення проблеми надмірного навантаження на системи Землі. Дослідники вважають, що такі зусилля дають найкращі шанси на виживання перед обличчям зростаючих викликів, пов'язаних зі зміною клімату.