Моделювання цього складного процесу може допомогти астрономам краще зрозуміти, як зорі еволюціонують і руйнуються в кінці свого життєвого циклу. Своєю чергою це надасть відсутні шматочки до таємниці того, як формуються галактики та, можливо, навіть як наш Всесвіт узагалі виник.
Дивіться також "Вояджер-2" живий: NASA виявило "серцебиття" зонда попри втрату зв'язку із ним
Всередині зорі
У всіх зірках є конвективна зона, де тепло та енергія перетікають від ядра до її зовнішнього краю, периметра. Коли цей потік стикається з периметром, він викликає так звані гравітаційні хвилі, які відлунюють по всій зорі й змушують її мерехтіти для віддаленого глядача.
Хвилі всередині зорі схожі на хвилі, які ви бачите в океані. Якщо кинете камінь у воду, то побачите, що він генерує хвилі, які віддаляються від того місця, куди ви кинули камінь,
– каже науковиця Сіднейського університету Мей Гаде Педерсен.
Коли ці хвилі досягають поверхні, вони змушують зорю мерехтіти так, що астрономи можуть фіксувати ці процеси.
Намагаючись краще зрозуміти це явище, команда створила комп'ютерні симуляції, які моделюють конвекційний потік тепла та енергії всередині масивної зірки, використовуючи раніше зібрані дані, щоб передбачити якісні показники мерехтіння зірок або їх "зоряну фотометричну мінливість", як це називається в статті.
Що відбувається всередині зорі: відео
Це перші комп'ютерні моделі, які дозволяють визначити, наскільки сильно повинна мерехтіти зоря в результаті цих хвиль.