Останній відомий тилацин (Thylacinus cynocephalus) помер у тасманійському зоопарку Бомаріс у 1936 році, хоча дослідження свідчать, що цих тварин ще кілька разів бачили в дикій природі після цього. Сьогодні вид вважається вимерлим, оскільки його не фіксували вже багато років.

Цікаво Рештки останнього відомого тасманійського тигра знайшли в шафі музею

Шанс на відродження

Тилацин, якого ще називають тасманійським тигром або сумчастим вовком, був хижим сумчастим ссавцем-ендеміком Тасманії, а в більш давньому минулому — Австралії. Наприкінці 19-го і на початку 20-го століть на нього почалося надмірне полювання, після того, як тасманійський уряд звинуватив тварину у вбивстві худоби. До вимирання також призвела втрата середовища існування та хвороби, принесені з інших регіонів.

Останнім часом тасманійські тигри стали об'єктом зусиль по боротьбі з вимиранням, поряд із мамонтами та декількома іншими видами. Останнім досягненням у цьому напрямі є відновлення РНК талацина – це перший випадок, коли подібне вдалося зробити для будь-якого вимерлого виду.

Дослідники витягли, секвенували та проаналізували РНК (рибонуклеїнову кислоту) з приблизно 130-річного зразка у Стокгольмському музеї природознавства. Дослідження команди, що описує знахідку та її корисність, було опубліковано в журналі Genome Research.

Наше дослідження є унікальним у цьому сенсі, оскільки ми вперше змогли секвенувати РНК вимерлого виду — тасманійського тигра. Це перший раз, коли ми змогли поглянути на справжню біологію та метаболізм клітин тасманійського тигра безпосередньо перед його смертю,
– каже Еміліо Мармол-Санчес, палеогенетик зі Стокгольмського університету та Центру палеогенетики в Стокгольмі, провідний автор дослідження.

Як і ДНК, РНК — це молекулярна структура, що складається з нуклеотидів. РНК є одноланцюговою, використовується в синтезі білків і несе генетичний матеріал у деяких вірусах. У цьому дослідженні вчені ідентифікували РНК з висушеного зразка шкіри талацина та скелетних м'язів.

Повернення видів

Нещодавно інша компанія Colossal Biosciences, яка займається проблемою вимирання тварин, заявила, що спробує вивести своєрідний замінник тилацина і заселити його в ліси Тасманії, де цей вид мешкав століття тому. Colossal також заявляє, що планує створити сурогатні види шерстистого мамонта і птаха додо, знакових вимерлих видів, які зникли близько 4 000 років тому і близько 350 років тому, відповідно.

Але у цьому новому дослідженні з РНК вчені не ставили собі за мету саме відродження виду талацинів. Тож їхні результати хіба що можуть послужити основою для інших вчених, які наважаться на відродження саме конкретного виду Thylacinus cynocephalus.