Як це працює

Вся система складається з органоїдів мозку (скупчення людських клітин, що імітують органи) і традиційної електроніки. Для цього дослідники помістили "один органоїд на пластину з тисячами електродів, щоб з'єднати мозок з електричними ланцюгами". Схеми, "розмовляючи" з органоїдом мозку, "переводять інформацію, яку вони хочуть ввести, у форму електричних імпульсів". Вчені з Університету Індіани перетворили інформацію на електричні імпульси та передали органоїду. Датчики записали відповідь тканин мозку, а алгоритм машинного навчання розшифрував її.

Дивіться також Мінерал смектит може бути причиною льодовикових періодів на Землі, але він допоможе нам сьогодні

Для випробування можливостей системи її використали для розпізнавання голосу. 240 аудіофайлів з голосами восьми різних людей перетворювали на електричні сигнали і відправили на аналіз органоїду. Мінімозок видав різну реакцію на кожен голос, продемонструвавши в кожному випадку свій патерн нейронної активності. ШІ, навчений інтерпретувати ці реакції, ідентифікував людину на записі. Після тренувань система змогла розпізнавати голоси з точністю 78%.

До появи повноцінного біологічного комп'ютера доведеться пройти ще дуже довгий шлях, визнають дослідники, але їхня робота вже підтвердила деякі ключові теоретичні передумови. У попередніх експериментах подібні тести проходили тільки двомірні культури нервових клітин. Цього разу вперше із завданням впоралися тривимірні органоїди мозку.

З практичної точки зору біокомп'ютери зможуть забезпечити комп'ютерам майбутнього швидкість і енергетичну ефективність людського мозку. Технологію можна буде також використовувати для вивчення процесів мозку та нейродегенеративних захворювань, оскільки органоїди здатні відтворювати архітектуру та функцію працюючого мозку так, як не в змозі цього робити прості клітинні культури.