Тут варто нагадати, що корпорація Sony оголосила про припинення випуску 3,5-дюймових дискет – давнього носія інформації – ще у 2011 році.
Читайте на сайті Батареї смартфонів зможуть заряджатися за п'ять хвилин з цією технологією
На зустріч цифровізації
Рішення про скасування вимоги до громадян та організацій подавати файли на дискетах було прийнято міністром Таро Коно, який ініціював законодавчі зміни майже два роки тому. Японські громадяни та організації більше не зобов'язані надавати електронні копії документів на фізичних носіях, включаючи дискети та оптичні диски.
Замість цього файли тепер можна подавати через електронні канали зв'язку і зберігати в хмарних сховищах, що спрощує бюрократичний процес.
Відмова Японії від дискет відображає прогрес у країні, яка ще до пандемії традиційно чинила опір цифровому підпису в різних аспектах документообігу. Втім, такий консерватизм притаманний не лише Японії.
- У Сполучених Штатах, наприклад, Міністерство оборони поступово відмовилося від застарілих 8-дюймових дискет лише у 2019 році, попри те, що вони були виведені з обігу десятиліттями раніше.
- В Україні, попри наш високий рівень цифровізації і запланованого ще до війни напрямку paperless, в низці державних і навчальних установ та навіть деяких лікарнях досі можна натрапити на вимогу подавати документи на диску, хоча сучасні ноутбуки не мають навіть пристроїв для запису дисків.
Вам може бути корисно Як підключити контролер PS5 до смартфона
Примітно, що 3,5-дюймові дискети все ще можна придбати зі старих запасів. Деякі компанії спеціалізуються на постачанні цієї продукції для використання в промисловому обладнанні, медичному обладнанні та музичних інструментах, підтримуючи попит, який з часом поступово зменшується.