Юрчишин зазначив у розмові із виданням "РБК-Україна", що свобода слова залежить від підзвітності, наголосивши на важливості встановлення осіб, відповідальних за поширення контенту. Він додав, що коли мова перетинає правові межі, наприклад, підбурює до тероризму або виправдовує агресію, люди повинні усвідомлювати наслідки своїх слів.
Дивіться також "Кремль увійшов у чат": як захистити свої дані в Telegram і не потрапити на гачок пропаганди
Свобода слова – це похідна від персоналізації, тобто ми розуміємо, хто стоїть за цим словом. І відповідно, коли це слово порушує законні рамки, наприклад, лунає заклик до тероризму чи виправдовування російської агресії, то треба розуміти, що твоє слово приводить до певних наслідків,
– заявив народний депутат.
Посилаючись на нещодавній аналіз Центру протидії дезінформації при РНБО, Юрчишин наголосив на зв'язку між пропагандою, що поширюється через такі платформи, як Telegram, і подальшими насильницькими діями. Він вказав на випадки підбурювальної риторики Росії з метою дегуманізувати українців після чого були заподіяні звірства в Ірпені та Бучі.
Щодо дискусій про свободу слова в анонімних Telegram-каналах, Юрчишин поставив під сумнів ідентичність тих, хто стоїть за таким дискурсом. Він окреслив процедурний шлях імплементації санкцій, включаючи виявлення та вирішення технічних проблем, та оцінку національної безпеки.
На завершення Юрчишин зазначив, що можливість заблокувати Telegram залишається доступною, особливо у випадках, коли загрози національній інформаційній безпеці є значними.
Читайте на сайті Telegram співпрацює з ФСБ та Роскомнаглядом: у СБУ розкрили деталі
Нагадаємо, що раніше Юрчишин також розповів, що одним з перших етапів обмежень Telegram може бути його заборона на використання для місцевих органів влади.