Що буде з TikTok

За словами Юрчишина, заборона сервісу може стати реальністю за певних умов, хоча зараз, судячи з усього, таких намірів немає. Однак є підстави.

"Якщо такі санкції введені в країні-партнері, ми їх вводимо. Тут все дуже непросто, але це може стати ще одним козирем в переговорах не лише з TikTok, а й з Telegram, якщо Штати підуть на такий гострий крок", – каже голова Комітету зі свободи слова.

Дивіться також Палата представників у США ухвалила законопроєкт про заборону або продаж TikTok

Хоча ми й бачили численні слухання в Конгресі США, на яких виступали представники китайської компанії, намагаючись запевнити в безпечності сервісу, ми досі достеменно не знаємо, як соціальна мережа збирає, обробляє та використовує персональні дані користувачів, адже фактично все, що отримали, – це словесні обіцянки, що влада Китаю не має доступу до зібраних даних.

Голова Комітету наголосив, що наразі відстежуються всі процеси та питання щодо обмежень TikTok у різних країнах, зокрема в Іспанії та Норвегії.

  • Нагадаємо, у 2019 році санкції проти TikTok стали прощальним подарунком Трампа, коли він покидав президентське крісло. Але тоді вже затихло досить швидко. З новою силою процес про заборону розгорівся торік, коли з'явилися нові дані та свідчення, які вказували на шпигунство з боку сервісу.
  • Сьогодні TikTok заборонено використовувати на урядових пристроях у багатьох штатах, а також у деяких країнах по всьому світу. Деякі країни намагаються заблокувати його взагалі на всій території та для всіх громадян.
  • Нещодавно у США прийняли законопроєкт про заборону або продаж TikTok, який постановляє, що американський офіс з усіма потужностями повинен бути або проданий місцевому покупцеві, або буде заблокований.