Вони можуть мати різні функції залежно від розташування. Наприклад, їх можна розмістити на лобовому склі автомобіля, на вікнах у квартирі, офісній будівлі, магазині чи на виробництві.

Дивіться також Ще три компанії анонсували гарнітури змішаної реальності, які конкуруватимуть з Apple Vision Pro

Як це працює

Технологія заснована на створенні полімерної плівки, пронизаної світлопровідними елементами із зовнішнім управлінням. Вона зберігає прозорість скла на 92%, але при цьому додає можливості управління освітленням, проєктуванням, фільтрацією і виявленням.

Завдяки цьому з'являється можливість реалізувати різні корисні опції, але в Zeiss не планують цим займатися. Вони хочуть випускати платформу, на якій інші компанії створюватимуть власні комерційні застосунки та функції. Тобто виробник технології виступатиме як Google у світі смартфонів: компанія створила операційну систему Android, а сторонні розробники випускають для неї свої додатки.

Ось лише декілька можливих варіантів застосування:

  • Уявіть будинок з великими панорамними вікнами, на яких відображатиметься корисна інформація про майбутні погодні умови, затори в місті, новини, корисні сповіщення, нагадування, списки справ та багато іншого.
  • Чи магазин, на дверях якого демонструється динамічна інформація про час роботи, перерву, кількість клієнтів усередині (щоб уникати натовпу).
  • Судячи з рендерів, таке скло можна використовувати і як екран, проєктуючи на нього не лише прості піктограми, а й повноцінні зображення робочого столу, програм, відеодзвінки, фільми та все інше, що ви дивитесь на своїх звичайних екранах.

Приклад застосування технології
Приклад застосування технології / Фото Zeiss

Приклад застосування технологіїПриклад застосування технології / Фото Zeiss

  • Або автомобіль, прямо на лобовому склі якого проєктується карта з вказівками щодо шляху та найближчих цікавих місць, і вам не потрібно постійно відволікатися на смартфон нижче. У поєднанні з камерою, котра зможе аналізувати простір попереду, це дає повноцінну доповнену реальність, у якій вказівники чітко співпадатимуть із об'єктами, місцями та поворотами.

Приклад застосування технології
Приклад застосування технології / Фото Zeiss

Приклад застосування технології
Приклад застосування технології / Фото Zeiss

  • ​​​​Крім усього перерахованого, Zeiss Smart Glass дає змогу створювати псевдоголографічні зображення.
  • За допомогою цієї технології скло також може динамічно змінювати прозорість вікон, реагуючи на зміну зовнішнього освітлення для комфорту очей користувача в приміщенні чи машині.

Варіанти застосування насправді обмежені лише фантазією користувача. За бажанням такі поверхні можна зробити сенсорними, хоча і з деякими обмеженнями.

Всередину полімерної плівки можна вбудувати датчики для збору інформації про стан навколишнього середовища або навіть систему збору сонячної енергії для її передачі іншим пристроям.

Ціна такої плівки поки невідома.