Газовий гігант Юпітер, з його потужним гравітаційним притяганням, був свідком подібних вражаючих зіткнень у минулому. На відміну від деяких з цих потужних зіткнень, нещодавній болід, схоже, не завдав жодних довготривалих видимих пошкоджень газовій атмосфері Юпітера.

Дивіться також Космічний зонд "Психея" встановив лазерний зв'язок із Землею з відстані 16 мільйонів кілометрів

Відома планетарна астрономка Хайді Хаммель, співробітниця лабораторії космічного телескопа NASA "Джеймс Вебб" повідомила про цю подію у своєму твіті, описавши яскравий спалах як болід – зірку, що падає в атмосфері Юпітера.

Боліди на Землі та за її межами

Боліди, подібні до того, що ми спостерігали на відео, не є характерними лише для Юпітера. Невелика кількість цих над'яскравих небесних тіл, які зазвичай називають вогняними кулями, щороку потрапляють в атмосферу Землі. Однак через їхнє швидке вигорання і те, що вони часто виникають над великими океанічними просторами, їх складно спостерігати з землі.

Хоча нещодавнє зіткнення вогняної кулі з Юпітером не призвело до значних руйнувань, історичні зіткнення з газовим гігантом залишили по собі довготривалий слід.

Хайді Хаммель, яка відіграла ключову роль у спостереженні Шумейкер-Леві 9 за допомогою космічного телескопа НАСА "Хаббл", вважає цю подію поворотним моментом у розумінні потенційних загроз зіткнення з Землею з боку небесних тіл. Інцидент підкреслив важливість моніторингу нашого небесного сусідства і розуміння ризиків майбутніх зіткнень з Землею.

Читайте на сайті Китай розтрощив об Місяць ракету з прикріпленим до неї невідомим об'єктом

Попри те, що боліди трапляються час від часу, вони не становлять значної загрози для Землі. Зокрема, успішне випробування NASA DART (подвійне перенаправлення астероїдів) минулого року продемонструвало значний прогрес у здатності людства захищатися від астероїдів. А проте, нещодавнє болідне зіткнення з Юпітером слугує нагадуванням про непередбачувану природу космосу, схожу на гру в космічні бамперні машинки на просторах останньої межі.