За представницю прекрасної статі, міністра фінансів Франції Крістін Лагард, проголосували 24 учасники Ради директорів МВФ. Усі чоловіки.
Також, вперше керівником міжнародного валютного фонду стала людина без економічної освіти. Втім, досвіду 55-річній Лагард - не позичати. В її резюме - робота у відомій юридичній компанії Baker & McKenzie, а також міністерські посади у французькому уряді.
Сама ж Лагард одразу після свого призначення повідомила журналістам, що новою роботою пишається, проте вже трохи сумує за старим місцем роботи.
"Я дуже пишаюся обранням і дуже зворушена. Мені навіть трохи сумно, адже служіння Франції було сторінкою мого життя, яку доведеться перегорнути", - каже глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.
Аналітики зазначають, завдання, які стоять перед Лагард - не з легких. Адже потрібно терміново розв’язувати боргову кризу в Європі, яка загрожує світовій економіці. До того ж, паралельно доведеться ще й відбілювати репутацію самого фонду, адже секс-скандал навколо його попереднього керівника Домініка Стросс-Кана популярності установі зовсім не додав.
"Найбільший виклик для Лагард - спробувати відновити репутацію установи після скандалу зі Стросс-Каном. Ну, і звісно, є міжнародні питання, які вимагають вирішення - це Греція, а також європейські боргові проблеми", - каже головний економіст Facts and Opinion Economics Роберт Бруска.
Лагард переконує - впорається зі всім. Вона переконана - жінки-лідери працюють краще, ніж чоловіки, адже у них, цитуємо "менше лібідо та менше тестостерону".
На батьківщині обрання Крістін Лагард сприйняли з оптимізмом та гордістю. Прості французи у компетентності Лагард зовсім не сумніваються.
"Вона дуже компетентна. Адже вона керувала великою юридичною фірмою у США і потім відмінно себе зарекомендувала на посту міністра економіки. Отже, я впевнений, що з новою роботою вона впорається на всі сто", - каже місцевий мешканець Френк Венхіл.
"Я пишаюся, що француз знову на чолі МВФ. Ось вам! Я дуже задоволена", - каже місцева мешканка Дороті де ла Буйрі.
Зазначимо, за традицією главою МВФ завжди обирають європейця, тоді як Світовий банк очолює американець. Цього року група країн - головно з Латинської Америки - хотіли це правило порушити. І запропонували на посаду свого претендента - главу Центробанку Мексики Агустіна Карстенса.
Втім, традиція, французький шарм та наполегливість, підкріплені залізною хваткою та антикризовими навиками європейського кандидата цього разу перемогли.