Загальні збитки зменшилися майже у 3 рази у порівнянні з 2009 роком до 13 млрд. грн., а кількість збиткових банків скоротилися з 64 до 41. Водночас, довіра населення до фінустанов зростала протягом року, про що свідчить зростання депозитних портфелів банків. Вклади населення зросли у 2010 році майже на третину - до 270 млрд. грн. Позитивна динаміка продовжується і в цьому році.

”На відміну від січня минулого року депозити зросли, не зменшилися, а збільшилися. Якщо зростають депозити, то це означає, що зростає платформа для кредитування, якщо зростають кредити, в тому числі фізичним особам, це означає, що люди можуть більше споживати, це теж подразник для економічного зростання”, - каже керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

Водночас, ситуація з кредитуванням, за словами банкірів також потроху пожвавлюється. Сукупний кредитний портфель банківської системи зріс на 1% минулого року. Обсяг корпоративних кредитів збільшився на 8 %, завдяки зростанню виданих позик у гривні і становив 520 млрд. грн., водночас роздрібний кредитний портфель скоротився на 13% до 204 млрд. грн.

”В 2011 році ріст кредитів буде меншим, ніж приріст номінального ВВП, тобто є значні обмежуючі фактори, які впливають на приріст кредитів. Ми зійшлися на тому, що у 2011 році приріст кредитів в цілому буде складати близько 8%, а у 2012 - 13%”, - каже аналітик "Ерсте банку" Мар'ян Заблоцький.

Причиною слабкого кредитування минулого року були жорсткі вимоги до кредитних ризиків, високі процентні ставки та великий обсяг проблемних кредитів, які за підрахунками експертів сягають 30-40% від загального кредитного портфелю банків.

”Держава має здійснювати регулювання таким чином, щоб банки швидко могли виявляти проблемні кредити та забезпечити належне оподаткування по списанню боргів через проблемні кредити. Наразі ця проблема не вирішена, тому банки не можуть рухатися далі та зробити чистими свої баланси”, - каже управляючий та корпоративний директор "Сітібанку" Стівен Фішер.

Врегулювання потребує валютне кредитування. Наразі, в Україні діє мораторій на видачу позик у валюті, проте фахівці говорять про важливість такого кредитування та необхідність його відновлення.

“Важлива роль регулятора, НБУ, який вже конкретними мірами може визначати ті критерії, за якими банки можуть кредитувати в валюті, встановлятиме фіксовані ліміти, нормативи резервування та інші інструменти, для того, щоби направляти банківську систему в ту сторону, коли це потрібно економіці і країні вцілому”, - каже банкір ЄБРР Олександр Павлов.

Для остаточного покращення роботи, українські банкіри вважають за необхідне аби держава законодавчо захистила їхні права як кредиторів. Та головне - впровадити чіткий механізм реалізації та списання безнадійної заборгованості.