Традиційно проводяться ремонтні та оздоблювальні роботи, розробляються нові програми для туристів, як розважальні, так і оздоровчі.
“Ми сьогодні змінили обличчя міста. В нас буде прекрасна набережна. Люди, які до нас завітають побачать, що ми повністю змінилися. Ми сьогодні зробили Wi-Fi набережну, там де люди можуть прийти та вільно користуватися Інтернетом”, - каже керівник відділу курортів і туризму Алуштинської міської ради Валерій Петровський.
Водночас, кримчани скаржаться, що пік потоку туристів на літній період, хоча півострів може приймати гостей цілий рік. Маючи цілюще повітря та чарівну природу Крим завжди радий гостям, а санаторно-курортних комплексів пропонує свої послуги.
“В основному ми лікуємо захворювання верхніх дихальних шляхів, нервову систему та серцево-судинну систему”, - каже голова правління санаторію "Золотий Колос" Сергій Щелогєв.
Сьогодні, експерти прогнозують збільшення потоку туристів з Російської Федерації та співвітчизників саме на травневі свята, пояснюючи це проблемами в Північній Африці, яка раніше була меккою для відпочивальників саме у цей період. Крім того, відпочивати в України можна за досить прийнятну ціну.
“В середньому в санаторії 200-300 грн. з людини в сутки з трьохразовим харчуванням на 10 днів. Це приблизно біля 5 тис. грн.”, - каже заступник директора туроператора "Реді-рест" Сергій Шопін.
Також збільшення потоку туристів прогнозують і у Закарпатті. За оцінками Закарпатської обласної державної адміністрації цього року кількість гостей збільшиться щонайменше на третину у порівняні з минулим роком. Причиною цьому є низка нових туристичних маршрутів, фестивалів та інших атракцій. Проте, звертають увагу на проблему обчислення туристів.
“Нажаль, в Україні не існує системи статистичної звітності, яка б відповіла на питання скільки туристів до нас приїздило. Ми можемо це подивитися тільки через податкову, а саме скільки грошей від туристичної діяльності надійшло до місцевих та державного бюджету”, - каже представник Закарпатської облдержадміністрації Олександр Марченко.
Сьогодні Закарпаття пропонує туристам познайомитися з національними традиціями через проведення гастрономічних та винних фестивалів. Водночас, регіон багатий на родовища мінеральних вод, тому одразу можна і підлікуватися.
“Ми своїх туристів зустрічаємо з певною програмою як для активних, так і для пасивних відпочиваючих. Кожен день організовуємо пікніки, майстер-класи з приготування ексклюзивних національних страв, ловля форелі, екскурсійні програми щоденно”, - каже менеджер з відпочинку санаторію "Теплиця" Олена Боброва.
Проте куди б не поїхали на травневі свята українці головне - це хороша компанія та гарний настрій.