Водночас фахівці, зауважують, що інвестицій могло би бути і більше, головна перешкода на шляху до збільшення притоку зарубіжних ресурсів - поганий інвестиційних клімат. Підтвердженням цьому є рейтинг України у Doing Business.

“Україна займає 181 місце в цьому рейтингу з 182 країн, за простотою сплати податків - 179 місце, по можливості отримання будівельних дозволів, Україна прорейтингована, як країна з дуже низьким рівнем захисту інвесторів”, - сказав виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

Фахівці зауважують, поточний рік стане переламним, і в майбутньому прогнозують збільшення обсягу інвестицій рік за роком. Адже у світі спостерігається перерозподіл грошових потоків, яким Україна може вдало скористатися - у разі вирішення державою низки проблем.

“Реформи зараз проходять на глобальному рівні: реформи фінансового сектора, реформи державного сектору. В Україні, як оголосив Президент, 2011 рік - буде роком кардинальних реформ. Усе це, якщо поєднати, воно повинно дати дуже хороший результат на інвестування в цьому році”, - каже генеральний директор КУА Вадим Мосійчук.

Окрім традиційних проблем, які відлякують потенційних інвесторів, а саме корупція та слабкий юридичний захист, іноземні бізнесмени, які вже працюють в Україні, називають несвоєчасне відшкодування ПДВ. Проте уряд переконує, що до кінця року вирішить цю проблему.

“Вже за перші 3 місяці ми повернули 11 млрд. грн., і тим не менше, ми поки що, на превеликий жаль, цю проблему не вирішили, ми розробили цілий ряд критеріїв, по яких будь-яка компанія може претендувати на автоматичне відшкодування, якщо вона виконує ці критерії, але до кінця року всі компанії будуть працювати в цьому режимі”, - заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров.

Сприяти збільшенню притоку коштів в українську економіку буде подвійний лістинг на фондових майданчиках, очікують гравці цього ринку. Так, вітчизняні компанії, які сьогодні торгуються на Лондонській або Варшавській біржах, зможуть паралельно котируватися на українських майданчиках.

“Ми бачимо зацікавленість влади повернути в Україну ті, компанії, які були зареєстровані за кордоном і котуються на іноземних фондових майданчиках. Ми також очікуємо, що декілька з них вже влітку будуть паралельно котируватися як на іноземних фондових біржах, так і українських”, - сказав генеральний директор інцесткомпанії Томаш Фіала.

Загалом фахівці прогнозують, структура країн-інвестиційних донорів у поточному році суттєво не зміниться. Згідно з даними Міжнародного фонду Блейзера, основними інвесторами в 2011 році залишаться Кіпр, Росія і Німеччина.