Посадовці як завжди поговорили про все і про ніщо. Тож обійшлося традиційно без проривів. Найрезонанснішою подією цьогорічного форуму став невеликий вибух в одному з готелів Давоса. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав.
Однак, вибухова хвиля вибила шибки двох вікон. Відповідальність за вибух на себе нібито взяли антиглобалісти. У готелі, де стався інцидент, мала відбутися зустріч за участю колишнього президента США Білла Клінтона. Тим часом про власний, більш масштабний вибух, делегатам форуму розповідав російський президент Дмитро Медведєв. Він, хоча і приїхав у Давос поговорити про інвестиції, оминути тему теракту у "Домодєдово" не зміг.
"Одне можна сказати чітко: від нашої солідарності та узгоджених дій залежить успіх протистояння цій загальній загрозі. Особливо в той період, коли глобалізація зробила наш світ більш залежним, взаємозалежним, ніж він був раніше. І нам необхідно нарощувати зусилля по спільній боротьбі з тероризмом", - каже президент Росії Дмитро Медведєв.
Тим часом французький президент переймався долею євро, яке опинилося під загрозою через боргові проблеми країн ЄС. Ніколя Саркозі запевнив, що Париж та Берлін ніколи не відмовляться від євро. Адже єдина європейська валюта - символ Європи, яка залишається найбільш стабільним континентом, зазначив Саркозі.
"Євро є дуже важливою валютою, тому ми зробимо все, аби її зберегти. Якщо нам не вдасться підтримати євро та воно зникне - це буде просто катастрофою, про яку навіть страшно подумати. Мені видається, я досить чітко висвітлюю нашу позицію, чи не так?" – каже президент Франції Ніколя Саркозі.
Тим часом український президент на форумі домовився з азербайджанським колегою про газ. Тепер Україна напряму купуватиме блакитне паливо в Азербайджану. А от зустрітися з главами європейських країн Віктору Януковичу не вдалося. Експерти натякають на те, що з поїздки президента до Давосу можна зробити висновок - Європі не подобається нове обличчя України.
"Зовнішній імідж нашої країни - значить це великі проблеми, які заважають виконанню отих завдань, які ставить перед собою влада, тобто, наприклад, залучення інвестицій і ясно, що країна, до якої довіра низька, і в якій вважається, що доля інвестицій буде не так вже і відома, то, ясно, що тут у нас великі проблеми", - каже експерт Національного інституту стратегічних досліджень Галина Яворська.
Зустрітися на вищому рівні у Давосі Віктору Януковичу вдалося хіба-що з главами міжнародних фінансових організацій. Втім, за нинішніх умов, Україні і цього достатньо, - кажуть експерти.
"З німцями зустрітися неможливо - вони занадто зайняті Європою. Франція, Ніколя Саркозі виступає теж на Давоському форумі і намагається розрулити ту ситуацію, яка склалася в Європі, тому, схоже, що наша сторона задовольняється зустрічами з міжнародними фінансовими інституціями, ну що взагалі-то і не так вже погано, тому що на теперішньому етапі багато в чому наша співпраця з міжнародними фінансовими інституціями може забезпечувати майбутній розвиток країни, принаймні в 2011 році і на найближчі два роки", - каже виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
У свою чергу експерти наголошують - цьогорічний Давоський форум продемонстрував новий політичний розподіл світу, внаслідок якого на арену все більш потужно виходять нові гравці - Індія, Бразилія, Китай, і Росія. Нагадаємо, відносини з двома останніми нове українське керівництво попередньо вже налагодило.