Про теракт в Оленівці 24 каналу розповів екскомандир маріупольського полку Максим Жорін. За його словами, це диво, що внаслідок цього воєнного злочину росіян взагалі хтось вижив. Найімовірніше, там усі мали загинути.

Важливо 1 серпня в Оленівку мала приїхати міжнародна комісія, теракт – не випадковість, – розвідка

Мабуть, це диво. Я так розумію, що там ніхто не мав вижити. Але це свідчить про чергову тупість російських виконавців, які не змогли нормально виконати завдання,
– вважає Жорін.

Поранені перебувають у лікарні в Донецьку

Жорін підтвердив, що кілька представників маріупольського полку загинули по дорозі в лікарню. Загалом поранені зараз перебувають в госпіталі у Донецьку. Там їм надають мінімальну медичну допомогу. Буквально, щоб ніхто не загинув від ран.

Військовий наголошує, що Україна повинна тиснути на росію, щоб отримати доступ до місця злочину. Хоч зрозуміло, що окупанти точно вже "замели" усі сліди. Крім того, критично необхідно добратися до поранених. Адже вони важливі свідки цього воєнного злочину.

Дуже важливо отримати доступ до поранених, які перебували в цьому приміщенні. Саме їхні свідчення – найголовніші докази у майбутніх судових справах проти російської влади та виконавців, які вчинили вбивство,
– наголосив Жорін.

Жорін про вбивство українських полонених в Оленівці: дивіться відео

Теракт, який вчинили окупанти в Оленівці: головне

  • 29 липня росЗМІ почали масово розповідати про атаку на колишню колонію в Оленівці, де перебували українські військовополонені з "Азовсталі". Вони цинічно звинувачували ЗСУ в обстрілі будівлі.
  • Тоді, за різними даними, загинули понад 53 українських полонених, а ще 130 – зазнали поранень. Утім, про остаточну кількість жертв та постраждалих досі офіційно невідомо. Максим Жорін стверджує, що загиблих більше, ніж у списку, який оприлюднили окупанти.
  • За даними Головного управління розвідки, теракт в Оленівці вчинили найманці з ПВК Вагнера. Одна з причин – бажання збільшити соціальну напругу в Україні. Крім того, 1 серпня до Оленівки мала приїхати комісія з міжнародних правозахисників, щоб перевірити умови утримання полонених.
  • За попередніми даними, окупанти використали термобаричну зброю під час теракту в Оленівці.