Про закон, який прийняли
– Назва закону про реінтеграцію та деокупацію Донбасу дуже спрощена версія широкого формулювання, яке звучить як "Особливості державної політики для забезпечення державного суверенітету України".
– Цей закон створює політико-правові підстави для дій України в ході конфлікту на Донбасі, в тому числі, і для подальшої реінтеграції та деокупації. В законі дуже важливі політичні моменти: визнання Росії агресором, визнання територій тимчасово окупованими. Такі моменти дуже важливі, адже тим самим вони визначають параметри цього закону.
Про заміну поняття АТО
– Також йдеться про те, що реінтеграції та деокупація набагато ширше поняття, ніж АТО. Адже термін "антитерористична операція" не відповідає конфлікту, який відбувається на сході країни. А оскільки це не АТО, то й відповідно, що головною структурою, яка повинна керувати військами є не СБУ, а – Збройні сили.
Читайте також: Закон про реінтеграцію – це домовленості з Путіним, – нардеп
– Наразі в країні створюються всі підстави для реінтеграції та деокупації. Проте ми маємо також розуміти що реінтеграція і деокупація не можуть бути визначені законом.
Насправді, коли постане питання про це, то будуть виникати додаткові моменти, які треба уточнювати, в тому числі, законодавством. Такий розвиток подій передбачено певними положеннями закону, але коли це питання постане практично, а ми не знаємо коли це насправді буде, тоді, я думаю, це буде прописуватися додатково.
Про реацію Росії
– Я б хотів звернути окрему увагу на те, як на прийняття закону відреагувала Росія. Держава-агресор прогнозовано стверджує, що Україна обрала собі військовий шлях для розв'язання конфлікту. Таким чином Росія намагається представити, що Україна начебто створює умови для військової атаки.
Детальше про події на Донбасі та як їх може врегулювати новий закон – дивіться у інтерв'ю з Олексієм Гаранем.