Так, нещодавно на Тернопільщині відбулося урочисте підписання угоди про продовження співпраці між українським підприємством "Микулинецький Бровар" та німецьким виробником баварського пива Kaltenberg. Підписати угоду приїхав власник німецького підприємства, нащадок баварської династії Генріх Люітпольд. До слова, саме на честь весілля його прапрадіда було вперше проведено відомий на увесь світ Октоберфест. Принц відзначив високу якість продукції, яку виробляють на Микулинецькому пивоварному заводі, що на Тернопільщині.

Повертаючись до історії

Першою згадкою про Микулинецьке пиво вважають далекий 1457 рік. Як свідчить легенда, польський король Ольбріхт та німецький герцог Тієран йшли походом на молдавське господарство. Король Ольбріхт зупинився у Теребовлі, а німецький воєвода у Микулинцях. Тоді Тієран і відправив до польського короля гінця, аби той скуштував такого смачного Микулинецького пива. Саме у ці часи й почалася історія напою, яким у наш час може насолодитись кожен охочий.

За словами керівника відділу збуту пивоварні "Микулинецький Бровар" Романа Яріша, пізніше, у ХХ столітті навколо Тернополя діяло п’ять пивоварних заводів. Завод працював з цього часу безперервно навіть за часів війни. Після цього пивоварня у Микулинцях стала власністю обласного управління промпродтоварів, а в 70-х роках ХХ століття – Тернопільського пивоб’єднання. У 90-х роках "Микулинецький Бровар" отримав статус відкритого акціонерного товариства та взяв в оренду у Львівського пивоб’єднання приміщення і обладнання, що дало йому змогу на початку нового тисячоліття повноцінно працювати на себе.

Найцінніше – це працівники

Якщо у продукт вкладати частинку душі, то він приречений на успіх. Так, на підприємствах "Микулинецького Бровара" працює близько тисячі осіб, 220 з яких власне виготовляють пиво. На сьогодні пивоварня створює 20 сортів пінного напою. Тут варять як крафтові авторські пива, так і напої за закордонними ліцензіями, зокрема і німецькою Kaltenberg. Переважно "Микулинецький Бровар" варить лагер, для виготовлення якого використовують дріжджі низового бродіння. Особливість броварні у Микулинцях полягає у майже повністю закритому циклі виробництва. Практично усі складові для пивоваріння вони вирощують самі. Також важливим чинником є вода, яка тут має дійсно неймовірний смак. Проте, за словами Романа Яріша, найцінніше, що є у їхній броварні — це працівники. Він працює на виробництві з 2007 року, та є тут і ті, хто вже майже 50 років долучений до українського крафтового пивоваріння.

Німецька рецептура українського продукту

Зі слів Степана Трояна, директора "Микулинецького Бровара", приїзд баварського принца Люітпольда фон Баєрна є великою подією для компанії. Адже під час підписання угоди з німецьким пивоваром було анонсовано виробництво нового продукту, який варитимуть за баварською технологією і з використанням сучасних харчових складників. Це – тонкоароматичний хміль, спеціальний солод і, звичайно, баварські дріжджі. Тож вже у жовтні кожен зможе відчути усі переваги нового микулинецького пива.

Люітпольд фон Баєрн розповів, що як і в Баварії, так і тут, німецькі броварі стежать за якістю виготовленої продукції. Тим паче коли є необхідне обладнання, дотримується технологія, то створювати пиво можна будь-де у світі. Принц Баварії повідомив, що з "Микулинецьким Броваром" вони співпрацюють вже понад 10 років і він на власні очі переконався, що за цей час технологія виробництва постійно вдосконалювалась. Тож у день підписання угоди співпрацю продовжили ще на 5 років.

Ця угода відкриває ще більші можливості та виводить українське пивоваріння на вищий рівень, адже, як відомо, саме німці варять найкраще пиво у світі. Звісно, нова продукція відрізнятиметься від звичайних напоїв "Микулинецького Бровара", але виробники впевнені – що пінне за баварським рецептом сподобається усім без виключення, адже насамперед – це буде напій, виготовлений з українських та німецьких продуктів найкращої якості!