Будинок Павла Баннікова зовні схожий на велетенську кулю. Спорудити таке помешкання чоловік вирішив, коли купив старенький будинок поблизу Бережан. Головний аргумент на користь хати-кулі — дешевше будівництво.

Читайте також: До 2035 року 25% енергії Україна отримуватиме з відновлюваних джерел

Власне помешкання Павло Банніков разом із товаришем спорудив за два місяці. Для будівництва використовували лише природні матеріали. Так, між двома балками проклали солому, а "шви" зробили глиною.

Аби утеплити будинок, чоловік продумав спеціальну технологію і для підлоги.

Підлога зроблена з чурок, просипана глиною. Вона через це тепла. Зимою тут можна босим ходити, також вона не дає підступу волозі. А зверху дошка набита,
– зазначив власник будинку-кулі Павло Банніков.

У будинку немає звичних перегородок та кімнат. А посередині стоїть екологічна піч. Вона і обігріває увесь будинок. А завдяки спеціальній конструкції ще й економить дрова. За словами чоловіка, на обігірів 120 квадратних метрів йде неповна одна машина дров замість двох-трьох.

Читайте також: "Як козаки енергонезалежність розвивали" в коміксах

Сферична форма помешкання, запевняє господар, дозволяє зберігати тепло. Це підтверджують і спеціалісти.

Ця форма забезпечує при малій товщині стіни певну аеродинаміку. Коли вітер дме, то він обдуває. Коли є кут, то спостерігаються великі втрати на кутах,
– зауважив інженер з енергоефективності Павло Крушельницький.

Павло Банніков у кулястому будинку живе вже сім років. За цей час його відвідали чимало іноземців, які цікавились незвичним помешканням, аби скопіювати конструкцію. Найчастіше прибували гості з Польщі. А от українці цікавляться енергоощадним будинком рідше.