"Вперше перевершивши самих себе, олігархи колишнього Радянського Союзу були марксистськими карикатурами на нуворишів, купуючи яхти і спортивні команди, і оточуючи себе супермоделями в дизайнерському одязі. П'ятнадцять років по тому вони вишукують способи купити можливість долучитися до світу ідей", - пише видання.
На думку The Times, "один з тих, хто найбільш рішуче налаштований - український підприємець Віктор Пінчук, чия імперія бізнесу включає широкий спектр напрямків, від виробництва труб до телевізійних станцій.
Для Пінчука, чистий капітал якого становить 3 мільярди доларів, вже не достатньо набувати твори сучасного мистецтва: у 2009 році він заснував всесвітній конкурс для молодих художників, який проводить його центр мистецтва в Києві. Конкурс задуманий як можливість долучити Україну до основних тенденцій міжнародної культури".
"Пінчук проводить регулярні ланчі на задвірках Давосу і організував проведення власного "форуму ідей", зустріч, присвячену питанням геополітики, яка, з належною скромністю, проводиться на тій же віллі у Криму, де Сталін, Рузвельт і Черчілль брали участь в Ялтинській конференції.
На зустрічі у вересні минулого року був присутній Білл Клінтон, глава Міжнародного Валютного Фонду Домінік Страус-Кан, польський президент Броніслав Коморовський та російський віце-прем'єр Олексій Кудрін", - пише журналіст газети.
"Народжений в Україні Пінчук виріс у квартирі розміром з комору. Олігарх згодом заснував "Інтерпайп", компанію з виробництва сталевих труб.
Зараз його статки становлять 3,1 мільярди доларів. Протягом двох термінів був депутатом українського парламенту, одружений на дочці другого Президента України Леоніда Кучми.
Фонд Віктора Пінчука - найбільша приватна благодійна організація в Україні. Будучи шанувальником мистецтва, у минулому році він анонсував про виплату раз на два роки премії в сумі $100,000 для художників не старше 35 років", - повідомляє британське видання.
У числі інших The Times називає засновника компанії Microsoft Біллa Гейтса, главу Lehman Brothers Петера Петерсона, засновника Facebook Марка Цукерберга, "короля природного газу" Джона Арнольда, засновника Google Сергія Бріна, наймолодшого мільярдера Азії Йошикацу Танаку, найбагатшої людини світу Карлоса Сліма Хелу, керуючого хедж-фондами Америки Джорджа Сороса та інших.