Під час засідання у Європарламенті вона сказала, що вона не є опозицією, а представляє більшість.

Важливо Яким буде завдання Тихановської на посаді тимчасового президента Білорусі

"Білорусь прокинулася. Ми більше не опозиція. Ми зараз представляємо більшість. Зараз відбувається мирна революція", – сказала Тихановська.

За її словами, революція в Білорусі не є геополітичною.

Вона не є проросійською чи антиросійською. Також це не революція антиєвропейська чи проєвропейська. Це демократична революція,
– зауважила вона.

Тихановська запевнила, що головна мета цієї революції – щоб народ міг вільно обирати своїх лідерів та вирішувати власну долю. "Це боротьба народу, який хоче вирішувати за себе", – підсумувала Тихановська.

Звернення Тихановської до депутатів: відео

Тихановська покинула Білорусь: головне

  • 11 серпня вона пішла до ЦВК Білорусі, аби написати заяву щодо оскарження виборів.
  • Однак згодом із нею зник зв'язок. Крім того, політикиня вийшла з одного з кабінетів і сказала своєму адвокату: "Я ухвалила рішення" та зникла в іншому кабінеті.
  • У ЦВК вона пробула щонайменше 7 годин. Виявилося, що там з нею говорили посадовці силових структур. Це підтвердила і голова Центрвиборчкому Лідія Єрмошина.
  • Приблизно опівночі 12 серпня Тихановська вийшла на зв'язок зі своїм штабом. А вранці стало відомим, що вона – у Литві.
  • Вдень 12 серпня Тихановська записала два відеозвернення. В першому ролику каже, що перед нею стояв важкий вибір і діти – це найголовніше. А в другому – закликає білорусів не йти на протести. В обох відео кандидатка в президенти має стривожений і наляканий вигляд. Цікаво, що друге було записано у кабінеті Єрмошиної та ньому Тихановська все читає з папірця.
  • Перед цим у КДБ Білорусі оприлюднили версію, що на Тихановську готували замах. Вже після переїзду пропагандистські ЗМІ видали, що замах на неї готувала начебто її команда. Тому вона і вирішила покинути Білорусь.
  • Навіть після виїзду з Білорусі Тихановська й надалі себе вважає обраним президентом і закликає провести перевибори. Офіційно її підтримали 10,12%, а чинного президента Лукашенка – 80,01%.
  • Крім того, її штаб ініціював створення Координаційної ради. Мета органу – забезпечити нормальну життєдіяльність держави у перехідний період, щоб не було хаосу та свавілля.
  • Водночас штаб Тихановської розраховує на підтримку зарубіжних партнерів в організації діалогу з білоруською владою. Лукашенко, зі свого боку, на жодні компроміси йти не хоче.
  • Тим часом, у Білорусі вже 17 день тривають протести. А з 17 числа в країні оголосили загальнонаціональний страйк, який відбувається на майже усіх підприємтсвах – від Белтелерадіокомпанії до Беларуськалію та БелАЗу з МАЗом.