Зустріч американського лідера та екскандидатки в президенти Білорусі відбулася у Білому домі.

До теми Ймовірно, під тиском режиму: Протасевич публічно розкритикував білоруську опозицію

Про що говорили Тихановська та Байден

Звісно ж Байден та Тихановська говорили про ситуацію в Білорусі та механізми подолання кризи.

Після розмови з президентом США Світлана Тихановська коротко окреслила результати перемовин.

  • Білоруська революція не пов'язана з геополітикою. Це демократичний вибір білорусів, і моральний обов'язок США – підтримати нас.
  • Суверенітет Білорусі не підлягає обговоренню і торгу. Будь-які угоди, підписані нелегітимним режимом – незаконні.
  • Вирішенням кризи можуть стати лише нові чесні вибори під міжнародним контролем. А всі ув'язнені з політичних мотивів повинні бути звільнені без будь-яких умов.
  • Криза в Білорусі повинна бути на порядку денному в ООН та ОБСЄ, а всі винні мають бути притягнуті до відповідальності в міжнародних судах.

Які враження у сторін після зустрічі

Лідерка опозиції зазначила, що вона приїхала не одна – з нею всі ті, хто не бореться із режимом Лукашенка та страждає від нього.

Я тут не одна. За моєю спиною 36 тисяч білорусів, які пройшли через арешти і тортури. 10 з них загинули. Але всі вони говорили моїм голосом на цій зустрічі. Як білоруска, я пишаюся своїм народом, який повстав проти режиму і вже рік протистоїть йому,
– запевнила Тихановська

Джо Байден також поділився своїми враженням. І ще він наголосив на тому, що США підтримують білоруський народ.

Для мене було честю зустрітися з пані Тихановською в Білому домі сьогодні вранці. США підтримують білоруський народ на його шляху до демократії та загальних прав людини,
– сказав президент.

Візит Тихановської до США: головні новини

  • 18 липня 2021 року екскандидатка в президенти Білорусі прибула у США з робочим візитом. В аеропорті її зустріла Джулі Фішер – пані посол США у Білорусі.
  • 19 липня 2021 року вона зустрілася з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, його заступницею з політичних питань Вікторією Нуланд і радником Держдепу Дереком Чолле.