Глава держави зазначив, що сьогодні українці витримали черговий масований ракетний удар терористів. Він повністю підтверджує все те, про що українські представники говорили з партнерами, повідомляє 24 Канал.

До теми Росія масовано атакувала Україну ракетами 26 січня: все, що відомо

Зло можна зупинити лише зброєю

Зеленський заявив, що російську агресію можна й треба зупиняти лише адекватною зброєю. Ніщо інше держава-терорист не зрозуміє.

Зброєю на полі бою. Зброєю, яка дає захист нашому небу. Новими санкціями проти Росії, тобто політичною та економічною зброєю. Та зброєю юридичною – треба працювати ще активніше для створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України й для компенсації всіх збитків, завданих цією війною, коштом російських активів,
– наголосив президент.

За його словами, кожна російська ракета проти українських міст, кожен іранський безпілотник, який застосовують терористи, – це аргументи, чому потрібно більше зброї.

"Тільки зброя знешкоджує терористів. І я вдячний усім у світі, хто реально протидіє терору разом із нами. Хто пришвидшує постачання Україні необхідних засобів оборони й хто готовий посилювати санкційний тиск на державу-терориста. Зокрема, розширюємо нашу танкову коаліцію – є відповідне рішення Канади, я дякую за це. Вже 12 країн є в нашій танковій коаліції", – зазначив глава держави.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Зауважте Хворий і це підтверджено, – Скібіцький про стан здоров'я Путіна

Росіяни застосовують балістичні ракети

Зеленський розповів, що сьогодні завдяки наданим Україні системам ППО та професійності наших воїнів вдалося збити більшість російських ракет і "Шахідів".

Це як мінімум сотні врятованих життів і десятки збережених об'єктів інфраструктури. І я дякую нашим Повітряним силам, кожному й кожній, хто минулої ночі, вранці та вдень забезпечував захист України від ракет і дронів терористів,
– зауважив президент.

Він особливо відзначив воїнів:

  • 96-ї Київської,
  • 160-ї Одеської,
  • 208-ї Херсонської зенітних ракетних бригад.

"Але, на жаль, лише засобами ППО складно забезпечити 100% захисту. Тим паче коли терористи застосовують балістичні ракети. Сьогодні були влучання ракет. На жаль, є поранені, є загиблі. Мої співчуття всім рідним і близьким... На цей російський терор потрібні асиметричні відповіді. Потрібен новий рух наших сил на фронті", – зазначив глава держави.

За його словами, потрібно забезпечити поразки наземних сил терористів. Хоч би що там планували російські окупанти, українська підготовка має бути міцнішою.

"Говоримо про це з партнерами. І обговорюємо це на засіданнях Ставки. Сьогодні було саме таке засідання. Детально – щодо ситуації на Донеччині. Бахмут, Вугледар і загалом битва за Донбас. Я дякую всім нашим підрозділам, які проявляють потрібну Україні стійкість, виснажують окупанта, знищують його", – заявив Зеленський.

Він додав, що чим більше Росія втратить у цій битві за Донбас, тим меншим буде її загальний потенціал. Детально на Ставці також обговорили й те, до чого варто готуватися найближчими місяцями.

"Знаємо, що планують окупанти. Протидіємо. Це стосується й постачання озброєнь і снарядів, і загального зміцнення наших сил оборони", – наголосив президент.

Варто прочитати "Тайський фронт" не втримав: бурхлива реакція мережі на скандальну поїздку Тищенка

Що відбувається з енергетикою

Президент також провів сьогодні оперативні наради щодо ситуації в енергетиці. Говорили про наявні дефіцити та відновлення після російських ударів.

Ремонтні бригади працюють в усіх точках, де були влучання. Станом на цей час обмеження постачання електрики є в більшості наших регіонів,
– зауважив президент.

За його словами, найскладніша ситуація в:

  • Одеській області,
  • Львівській області,
  • Вінницькій області,
  • Київській області,
  • Сумській області,
  • Полтавській області.

Він додав, що енергетики, комунальники та всі, хто залучений до стабілізації енергосистеми, робитимуть усе необхідне, щоб відновити генерацію й технічні можливості постачання.

"Я дякую всім, хто займається цією роботою. Дякую також усім у світі, хто допоміг і допомагає Україні енергетичним обладнанням. Кожній країні, кожній компанії й кожній людині – тим мільйонам наших друзів, хто через United24 або через інші інструменти підтримки доводить, що російський терор повинен програти", – заявив глава держави.

Зеленський зазначив, що, на жаль, змушений повторити для тих, хто погано почув, що будь-який виїзд за кордон державних посадовців, народних депутатів, представників місцевої влади та інших осіб, які уповноважені на здійснення функцій держави чи місцевого самоврядування, повинен бути згідно з відповідним рішенням РНБО, яке всі бачили.

"Інших виїздів за кордон посадовців чи депутатів у воєнний час не буде. Я думаю, це справедливо. Я дякую всім, хто воює за Україну! Дякую всім, хто працює заради нашої держави й суспільства! Вічна пам'ять кожному й кожній, чиї життя забрали російські терористи! Росія буде відповідати за терор. Слава Україні!" – підсумував президент.