Екс-прем’єра визнали винною у перевищенні службових повноважень під час підписання газових угод з Росією у 2009 році.
“Суд засудив: Тимошенко Юлію Володимирівну визнати винною у вчинені злочину, передбаченого статтею 365 частини 3 Кримінального кодексу України і призначити їй покарання у вигляді позбавлення волі на 7 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов’язаних з виконанням адміністративно-розпорядчих та господарських обов’язків строком на 3 роки”, - виголосив суддя Родіон Кірєєв.
Тимошенко вирок слухала сидячи і своєї провини не визнала. Під час оголошення вироку вона заявляла про політичність її справи. Тож рішення Феміди планує оскаржити.
“Жоден вирок мене не зупинить, ми будемо боротися і захищати моє чесне ім’я в Європейському суді, і я переконана, Європейський суд з прав людини винесе законне правосудне рішення. Ніхто не може покладатися на ті суди, які сьогодні працюють, немає правосуддя”, - заявила екс-прем’єр Юлія Тимошенко.
Спершу вирок оскаржать в українських судах усіх інстанцій. Адвокати Тимошенко обіцяють подати апеляцію у відведені 15 днів.
“Сама обвинувальна частина - посилання на докази, нібито докази вини - була набагато меншою, ніж та частина, в якій суд обґрунтовував чому він не сприймає захист, тобто доказів невинності Юлії Володимирівни, безумовно, було більше, ніж доказів вини”, - сказав адвокат Юлії Тимошенко Юрій Сухов.
Втім, суворий вирок Феміди великою мірою є відповідальністю захисників екс-прем’єра, - вважають юристи, які спостерігали за процесом.
“Звичайно, захисники повинні були призначити питання про додаткову експертизу - економічну, бухгалтерсько-економічну - і поставити на розгляд експертизи питання: а яка б була шкода порахуйте, будь ласка, якби не були підписані ці контракти і Росія не підключила б газ. А на жаль, не було це використано”, - каже юрист Віктор Чевгуз.
Із зали суду Тимошенко повезли до Лук’янівського СІЗО, де вона перебуває вже понад два місяці. Приблизно стільки ж часу там вона і залишатиметься - до вердикту Апеляційного суду.