Про виключення стало відомо 26 січня. За декілька годин до цього на сайті посольства України в Таїланді написали про зустріч з народним депутатом України Миколою Тищенком.

До теми Одіозний нардеп Тищенко потрапив у скандал через поїздку в Таїланд

Що відомо про виключення Тищенка

Керуючись положеннями положенням 9.1.22 статті 9 статуту партії "Слуга народу", ухвалила рішення про виключення народного депутата Миколи Тищенка з партії,
– заявила голова партії "Слуга народу".

Окрім цього, глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія написав, що не всі розуміють, чим повинні займатися народні депутати під час війни. Саме тому партія готує кадрові рішення:

  • звільнення Миколи Тищенка з посади заступника голови фракції "Слуга народу";
  • скликає термінове засідання, щоб виключити його зі складу фракції.

Також Арахамія звернувся до Олени Шуляк з проханням виключити нардепа з партії "Слуга народу", що і трапилось згодом.

Впевнений, нікому не потрібно пояснювати, за що. Сподіваюся, після цього до всіх остаточно дійде, у чому полягає робота депутата країни в стані війни,
– сказав нардеп.

Що відомо про поїздку Тищенка в Таїланд

26 січня посольство анонсувало зустріч з народним депутатом України Миколою Тищенком. На ній мали обговорити питання "покращення взаємодії з представниками української громади" в Таїланді.

Зустріч запланували на 16:30 27 січня в 4-зірковому готелі Novotel. Варто зауважити, що від приміщення посольства України в Таїланді до готелю всього 200 метрів.

Згодом спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук написав, що він Миколу Тищенка нікуди за кордон не відряджав.

Відповідно, і розпорядження на відрядження до Таїланду я, як Голова Верховної Ради України, не підписував,
– заявив Стефанчук.

Останні скандали з Тищенком

  • Микола Тищенко не вперше потрапив у скандал. Так, у червні 2022 року народний депутат дозволив собі поїхати в Чехію. Він разом з дружиною відвідав благодійний захід у Празі, де збирали кошти на купівлю авто для ЗСУ.
  • Тоді Тищенко у соцмережах похизувався, що благодійні заходи ініціювала його дружина Алла. Вони зібрали дещо більше ніж 2 мільйони. Проте громадськість обурилась, адже для Тищенка це не великі гроші.
  • У грудні 2022 року Тищенко запропонував "Слугам" відсвяткувати Новий рік в елітному ресторані Harvest під Києвом. Заклад справді не надто простий, адже там пляшка найдешевшого шампанського коштує 2 650 гривень, гарячі закуски коштують від 220 до 990 гривень. Тоді однопартієць Олександр Корнієнко висміяв ідею Тищенка.
  • У квітні 2022 року нардеп Микола Тищенко осоромився у Львові, адже нібито "забув" розрахуватися за обід в одному з ресторанів. Політику написали в соціальні мережі, проте він не відповів та не розрахувався.