Кримінальне провадження проти експертки порушили на Хмельниччині. Нібито вона неправильно оцінила майно тамтешніх підрозділів Міноборони, чим Надія взагалі не займалася.

Читайте також: Помста за правду: яких переслідувань зазнала експертка у справі "рюкзаків Авакова"

Потім слідчі формулювання змінили. Звинуватили, що працювала без свідоцтва, хоча цей документ вона мала. Підозру принесли у грудні 2018 року, у лікарню, де лежала жінка.

Що відомо про Надію Бугрову?Жінка була оцінювачем у справі "рюкзаків Авакова". Вона встановила, що Міністерство придбало наплічники у п'ять разів дорожче, ніж вони коштують насправді, тож держава втратила 14 мільйонів гривень. А ще рюкзаки неякісні – менші, ніж замовляли та нерівно зшиті.

Нині до Надії Бугрової регулярно навідують представники Мін'юсту з перевірками, а також поліція з обшуками. Правоохоронці забрали всі гаджети у неї та членів родини, гроші, а також свідоцтва про трудову діяльність. Через це експерт не може працювати й досі.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вдає, що не знає чому поліцейські під час обшуків у іншій справі забрали матеріали, які вказували на вину його сина.

Якщо я вам відповім, що не володію цією ситуацією, про яку ви мені говорите, ви мені повірите? Наскільки я знаю, слідчі дії не мали ніякого стосунку до тієї справи, яке розвивалося в НАБУ проти мого сина,
– сказав міністр внутрішніх справ.

"Це різні провадження, я теж був здивований. Якби я знав заздалегідь, то напевно треба було б думати про те, щоб уникнути конфлікту інтересів, я забезпечив це питання тим, що повністю відсторонився", – заявив Аваков.

надія бугронова
Надія Бугрова

Вилучення саме матеріалів по рюкзаках свідчить, що це тиск і помста, спроба знищити сліди у справі. Побоюються, що після виборів знайдуть спосіб, як справу поновити,
– сказала адвокатка експертки Олена Щербан.

Що відомо про справу "рюкзаків Авакова"? 31 жовтня 2017 року детективи НАБУ затримали трьох осіб у справі про закупівлю МВС 6 тисяч тактичних рюкзаків за завищеними цінами. Серед затриманих був син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, заступник голови МВС Сергій Чеботар та представник фірми-переможця тендеру з постачання наплічників Володимир Литвин. Їх підозрюють у розтраті 14 мільйонів гривень з державного бюджету.

Згодом
Авакову та Чеботарю було висунули підозру у розтраті, привласненні або заволодінні державними коштами шляхом зловживання службовим становищем. У квітні 2018 року розслідування оголосили завершеним. Стало відомо, що ключових персоналій справи – Авакова-молодшого і Чеботаря – зі справи "вивели".

У справі "рюкзаків Авакова" покарали лише підприємця, який продав ті наплічники міністерству. Він визнав свою вину і прокурори запропонували йому сплатити чотири мільйони гривень штрафу – суму втричі меншу, ніж збитки, яких зазнала держава.