Тиждень, що минає, Президент розпочав з офіційного візиту до Туркменістану, де зустрівся з президентом Гурбангули Бердимухамедовим.

В ході зустрічі Президенти обох країн обговорили можливість поставок туркменського газу до України. Також відбулись переговори у сфері альтернативної енергії, нанотехнологій, туризму та освіти.

Згодом стало відомо, що Туркменістан готовий надавати Україні дешевий газ за ціною 200 доларів за тисячу кубометрів. Проте виникають деякі труднощі з поставкою газу через територію Росії.

Тим часом, у Києві ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС оголосили про безстрокове голодування біля Адміністрації Президента. Мітингувальники вимагають соціального захисту для себе та своїх родин. Протягом дня до учасників голодування кілька разів приїжджала "швидка".

Наступного дня, у вівторок 13 вересня, Президент продовжив свій візит до Туркменістану.

Після покладання квітів до Монументу Незалежності Туркменістану, мавзолею першого Президента Туркменістану Сапармурата Ніязова та пам'ятника Тарасові Шевченку в Ашгабаті, Янукович поспілкувався з представниками української громади Туркменістану.

Того ж дня, інтернет-видання "Українська Правда" опублікувала лист від "Об'єднання письменників і письменниць Австрії". У зверненні йдеться про те, що об'єднання не надаватиме інформаційну підтримку книзі Віктора Януковича "Opportunity Ukraine".

Організація розцінює вихід книги не як звичайну практику видавництва, "оскільки воно дотепер так і не запропонувало її в електронних торгівельних мережах, що зазвичай давно мало бути зроблено".

Щодо Януковича, то автори звернення вважають, що він перетворив Україну на "державу з напівдиктаторським режимом", в якій опозиціонери сидять за ґратами, а незалежна преса зазнає утисків".

У четвер, 15 вересня, Президент провів Раду регіонів, де висловив обурення невиконанням деяких міжнародних угод.

Зокрема, Янукович заявив, що у Кабміні "полетять голови", якщо не буде виконано зобов'язань щодо Кіотського протоколу.

Нагадаємо, протокол зобов'язує розвинуті країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у 2008-2012 роках до рівня 1990 року.

Того ж дня, Віктор Янукович заявив, що ініціює створення національної антикорупційної програми.
На думку Президента, "не можна допускати до влади тих, хто перетворює державну службу на годівницю, руйнує довіру до держави.
"Усі мають усвідомити, як кажуть, ця лавочка закривається назавжди", - сказав Віктор Янукович.

Наступного дня, у п'ятницю Президент разом з іншими чиновниками поїхав у Ялту на VIII-му щорічну конференцію.

В міжнародній зустрічі, також, взяли участь президент Ізраїлю Шимон Перес і єврокомісар з питань розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефан Фюле. Окрім цього, були високопосадовці Швеції, Росії, Казахстану та США.

На конференції Віктор Янукович запропонував Росії запуск газопроводу "Південний потік" через територію України та заявив, що це вп'ятеро дешевше.

У "Газпромі" відразу заявили, що така пропозиція є економічно недоцільною для Росії.

Того ж дня, Президент анонсував найближчі закордонні поїздки - 24 вересня до Росії та до кінця 2011-го року у Ізраїль. А наступного тижня він відвідає ООН. Окрім цього, президент США Барак Обама висловив сподівання на зустріч з Януковичем у березні 2012 року.

У Ялті представник ЄС Штефан Фюле заявив, що підписання Угоди про асоціацію з Україною вийшло на фінальну стадію. У відповідь Президент заявив, що Україна залишається прихильником євроінтеграції.

У п'ятницю Янукович, також, згадав про річницю загибелі журналіста Георгія Гонгадзе. Секретар Президента Дарія Чепак повідомила, що "глава держави закликає правоохоронні органи докласти максимум зусиль для проведення об’єктивного розслідування порушених кримінальних справ".

Прокоментував глава держави і "газову справу" Тимошенко. Він каже, що теж переживає за Тимошенко. Але оцінку її діям має дати суд.

Також, Янукович вважає, що кримінальні переслідування Юлії Тимошенко за газові контракти з Росією почалися через рішення, ухвалені ще його попередником Віктором Ющенком.

Того ж дня, радник Президента Андрій Портнов заявив, що Янукович ініціюватиме розгляд у Верховній Раді зміни до Кримінального кодексу щодо економічних злочинів.

На думку Президента, за економічні злочини треба не ув'язнювати, а вимагати штрафних санкцій.

Внесення проектів до Верховної Ради очікується наступного тижня.