"В усіх цивілізованих країнах пенсійна реформа є наслідком реальних соціально-економічних реформ ... Ніколи пенсійна реформа не йде першою. Вона остання серед реформ", - сказав Томенко.

Микола Томенко наголосив, що за останній рік не було створено нових робочих місць, натомість, завдяки новому Податковому кодексу, в кожній області скорочено десятки тисяч робочих місць. "Хіба можна провести пенсійну реформу коли не створюються робочі місця", - підкреслив він.

Підсумовуючи, Микола Томенко наголосив, що реформи не можуть бути успішними без двох головних передумов: довіри до влади та підтримки суспільства. Він нагадав, що сьогодні, згідно соціологічних досліджень, Уряду довіряє біля 17%, а не довіряє близько 75%, а підвищення пенсійного віку не підтримує біля 95%, а підтримує лише 3% громадян.

"Не можна провести пенсійну реформу у корупційній державі. Тому спочатку європейська тривалість життя, європейські заробітні плати, європейська боротьба з корупцією, а потім – європейський пенсійний вік", - наголосив Томенко.