Номер п'ять. Хотинська фортеця
Її мури витримали облогу 300 тисячного війська турків. За свою довгу історію вона неодноразово ставала ареною кривавих воєн, адже тут проходив торговий шлях до чорноморських портів, тому кожен хотів володіти таким бастіоном. Висота стін фортеці складає 45 метрів, а в ширину — 5. Кожна з п’яти веж мала своє призначення. В одній сидів комендант, в іншій кували зброї, а зі східної скидали в’язнів, засуджених до страти.
Номер чотири. Замок Радомисль
У цьому замку відчувається, як змінювались епохи. З усіх боків цегляний замок оточений водою та ландшафтним парком, а поряд б’ють джерела з питною водою, довкола ростуть магнолії. І лише пам’ятник монаха нагадує, чим раніше було славетне це місце. На початку 17-го століття тут постала найбільша у центральній Україні папірня.
Номер три. Мукачівський замок
Ця фортеця постала на згаслому вулкані на висоті 68 метрів. Цю висоту не зміг підкорити онук Чингісхана, хан Батий. Новий господар замку Федір Коріятович зрозумів, що замість того, аби вести нескінчені війни, можна оборонятися. Від того часу почали укріплювати стіни, викопали рів на 6 метрів.
Номер два. Олеський замок
Колиска польських королів та українських гетьманів. Місце, що береже українську історію та мистецтво. Це за нього билися польські та литовські вельможі. Той, хто володів цим замком тримав під владою усю Галичину. У замку служив Михайло Хмель — батько Богдана Хмельницького. Тут також пройшло дитинство одного з найвідоміших польських королів Яна Другого Собєського.
Номер один. Кам’янець-Подільська фортеця
Місто Кам’янець-Подільський, у якому розташована фортеця, поступається за кількістю культурних пам’яток, тільки Києву і Львову. Старе місто побудували на скелястому півострові у каньйоні річки Смотрич. Легенда розповідає, коли турецьких султан Осман Другий у 1621 році підійшов до міста, то запитав, хто збудував таке могутнє місто, а у відповідь почув, що сам Бог його збудував.