Раніше 8 грудня Верховний суд відхилив прохання республіканців з Пенсільванії скасувати результати виборів у штаті, де Байден випередив Трампа на 81 тисячу голосів. Про це інформує "Голос Америки".

Читайте також Республіканці заблокували резолюцію про визнання Байдена переможцем виборів: що це означає

Позов від генпрокурора

  • Позов до Верховного суду подав генпрокурор Техасу Кен Пакстон.
  • Він вважає, що співробітники виборчих комісій в 4 штатах, проти яких було подано позов, використовували пандемію COVID-19 як неконституційний привід для зміни правил голосування в обхід законодавчих зборів своїх штатів.
  • Пакстон попросив Верховний суд перенести дату голосування в Колегії виборників, а також заборонити виборникам від Джорджії, Вісконсина, Мічигану і Пенсільванії брати участь у голосуванні.
  • Замість цього генпрокурор Техасу попросив Верховний суд дозволити законодавчим зборам цих штатів призначити інших виборників – ймовірно, прихильників Трампа. Вищий суд країни дав 4 штатам час до четверга, щоб відреагувати на позов Пакстона.
  • На підтримку позову Пакстона виступили також генеральні прокурори штатів Алабама, Арканзас, Флорида, Індіана, Канзас, Луїзіана, Міссісіппі, Міссурі, Монтана, Небраска, Оклахома, Південна Кароліна, Північна Дакота, Південна Дакота, Теннессі, Юта і Західна Вірджинія.

Що заявив Трамп

Трамп заявив, що втрутиться в новий позов до Верховного суду від генпрокурора Техасу. У своєму твіттері 9 грудня він написав, що існує "безліч доказів масштабних фальсифікацій" щонайменше у 4 штатах, згаданих у техаському позові. Чинний президент пообіцяв незабаром "врятувати країну". Він додав, що отримані його командою дані свідчать про те, що Трамп "не міг програти" Байдену.

Читайте також Майбутнє Трампа: чи зможе 45-й президент сам себе помилувати

Реакція прокурорів і сенаторів на позов Пакстона

Генеральні прокурори перерахованих у позові штатів вже назвали техаський позов "помилковим".

При всій повазі, генеральний прокурор Техасу помиляється щодо Джорджії в конституційному, юридичному і фактичному планах,
– заявила прессекретарка генпрокурора-республіканця штату Джорджія Крісс Карр.

Генпрокурори-демократи Дана Нессел з Мічигану, Джош Шапіро з Пенсільванії і Джош Коул з Вісконсина назвали позов Пакстона спробою "ввести громадськість в оману і завдати шкоди нашій Конституції".

Водночас сенатор-республіканець штату Вісконсин Рон Джонсон заявив, що на наступному тижні він скличе слухання у Комітеті внутрішньої безпеки, який розгляне питання порушень під час виборів.

Натомість інший сенатор-республіканець штату Теннессі Ламар Олександр сказав, що якщо Колегія виборників підтвердить перемогу Байдена, то Трамп повинен буде визнати свій програш.

Коли оголосять ім’я нового президента США

  • У понеділок, 14 грудня, має відбутися засідання Колегії виборників, де оголосять ім'я офіційного переможця президентських перегонів 2020 року у США.
  • Фактично вони повинні підтвердити перемогу Байдена, який заручився підтримкою 306 голосів виборників. У Трампа їх – 232.
  • 6 січня 2021 року Конгрес повинен буде розглянути і затвердити результати голосування в Колегії виборників.
  • Інавгурація нового президента відбудеться опівдні 20 січня на Капітолійському пагорбі.

Читайте також Трамп хоче "ефектно втекти" з інавгурації Байдена, – ЗМІ

результати виборів президента США Трамп Байден скільки голосів
Попередні результати виборів президента США / Інфографіка 24 каналу