Про це американський лідер написав у своєму Twitter.

Читайте також: Саудівський журналіст записав своє вбивство на Apple Watch, – турецькі ЗМІ

Дональд Трамп також висловив подяку президенту Туреччини Раджепу Ердогану за сприяння.

Пастор Брансон, звільнений Туреччиною, зустрінеться зі мною в Овальному кабінеті о 14:30. Буде чудово побачитися з ним і поспілкуватися. Він чудовий християнин, який пройшов через такий непростий досвід. Хочу подякувати президенту Ердогану за його допомогу,
– написав він.

Трамп додав, що США не укладали з владою Туреччини якихось домовленостей в обмін на звільнення Брансона.

"Жодної домовленості з Туреччиною про звільнення і повернення пастора Ендрю Брансона не було. Я не укладаю угод в обмін на звільнення заручників", – заявив він.

Нагадаємо, що через переслідування американського паспорта президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп спершу пригрозив санкціями Туреччині, якщо та не звільнить Брансона.

Згодом, 10 серпня, у своєму Twitter лідер США повідомив, що прийняв рішення вдвічі підвищити тарифи на турецькі сталь та алюміній через погіршення відносин з Анкарою.

У відповідь 15 серпня Туреччина оголосила про підняття мит на товари з США. Під удар потрапили американські легкові автомобілі, алкоголь та тютюн.

Наступним кроком адміністрації Дональда Трампа було відхилення спроби Туреччини обміняти звільнення американського пастора Ендрю Брансона на послаблення великих штрафів для великого турецького банку Halkbank.

Чому ув'язнили Ендрю Брансона?Американський пастор перебував у турецькій в'язниці із жовтня 2016 року. До того чоловік працював у Туреччині 20 років. Його затримали у зв'язку із підозрою в тероризмі та шпигунстві. Турецька влада звинуватила пастора у пособництві організаціям, які нібито організували невдалий військовий переворот в Анкарі у липні 2016 року. Сам пастор усі звинувачення відкидає. 25 липня 2018 року його перевели під домашній арешт.