Таким чином Трамп став першим в історії президентом США, якого засудили за кримінальний злочин. Наразі ж ексочільника Сполучених Штатів обирають покарання.

До теми Суд над Трампом у справі про підкуп порнозірки: присяжні почали обговорювати вирок

Трампа визнали винним за всіма обвинуваченнями

Журналісти Reuters розповіли, що після дводенних обговорень присяжні з 12 членів оголосили, що визнали Трампа винним за всіма 34 пунктами звинувачення. Для будь-якого вердикту була потрібна одностайність. 77-річний Трамп заперечував свою провину і, як очікується, подасть апеляцію.

Йому загрожує максимальне покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі, хоча інші засуджені за цей злочин часто отримують менші терміни, штрафи або умовний термін. Ув’язнення не завадило б йому вести передвиборчу кампанію чи обіймати посаду, якщо він переможе,
– зазначили у виданні.

До цього пізно ввечері суддя Хуан Мерчан, який розглядає справу, зібрав адвокатів обох сторін разом із Трампом, щоб повідомити їм, що він планує розпустити присяжних на день. Потім він покинув лавку.

Приблизно через 20 хвилин він повернувся до лави й повідомив сторонам, що присяжні надіслали записку за підписом голови суду, у якій вказувалося, що вони винесли вердикт. Він сказав, що присяжні вимагали ще 30 хвилин, щоб заповнити форму вердикту.

Присяжні визнали Трампа винним у фальсифікації ділових документів після шеститижневого судового процесу, в якому порнозірка Стормі Деніелс дала явні свідчення про сексуальний контакт, який, за її словами, мала із Трампом у 2006 році, коли він був одружений зі своєю теперішньою дружиною Меланією. Трамп заперечує, що коли-небудь мав сексуальні стосунки з Деніелс.

Зокрема, Трампа визнали винним у приховуванні свого відшкодування колишньому адвокату Майклу Коену за виплату 130 000 доларів США Деніелс, щоб купити її мовчання перед виборами 2016 року про ймовірний сексуальний контакт.

Цікавим є те, що акції Trump Media & Technology, соціальної медіакомпанії, яка частково належить колишньому президенту Дональду Трампу, впали на 1,2% після того, як суд присяжних оголосив, що виніс вердикт у судовому процесі щодо нього.

Коли Трампу оголосять вирок

За даними журналістів Reuters, вирок Дональду Трампу мають оголосити 11 липня. Однак цікавим є той факт, що вже в середині липня Республіканці мають його обрати офіційно своїм кандидатом на вибори.

Окрім того, Дональд Трамп також незабаром має перебувати у Флориді на триденних слуханнях щодо іншої кримінальної справи.

У Reuters також наголосили, що експрезидент США навряд чи потрапить до в'язниці. Адже максимальне покарання за злочин Трампа у фальсифікації ділової документації становить від 1 – 1/3 до чотирьох років позбавлення волі. Більш поширеними є такі покарання, як штраф або умовний термін.

Як відреагував Трамп на свій вирок

Як пише Reuters, поза межами суду Дональд Трамп коротко прокоментував свій вирок у суді, сказавши, що "справжній вирок буде 5 листопада від народу", "це було сфальсифіковане рішення з першого дня", "я невинна людина" і "ми будемо продовжувати боротися до кінця, і ми переможемо".

Водночас спікер Палати представників Республіканської партії Майк Джонсон назвав цей день "ганебним". Він також висловив свою підтримку Трампу і сказав, що той "переможе".

Красномовно відреагував на рішення суду присяжних і нинішній президент США Джо Байден. Він у соцмережі Х сказав, що "ніхто не вищий за закон".

Як Байден відреагував на суд над Трампом / Фото зі сторінки Джо Байдена у соцмережі Х

Окрім того, Дональда Трампа можна було побачити, як показує прихильникам "великий палець" через затемнене вікно чорного кортежу на своєму позашляховику, коли залишав суд.