Науковці встановили, що сонячні панелі позитивно впливають на біорізноманіття і підвищують врожайність. Яким саме чином – розповідає 24 Канал з посиланням на Indian Defence Review.

Цікаво В Естонії представили потужний малий вітрогенератор, який можна встановити вдома

Як сонячні панелі впливають на навколишнє середовище

Причиною для зацікавлення впливом сонячних панелей на навколишнє середовище стало те, що на околицях міста Ремсі у штаті Міннесота у США сонячна ферма заросла польовими квітами і місцевими травами. Саме тому і розпочалися дослідження, в ході яких також встановили, що в районі сонячних ферм у Міннесоті за 5 років утричі зросла популяція комах. Зокрема кількість бджіл зросла аж у 20 разів.

Ребека Ернандес, професорка екології Каліфорнійського університету в Девісі, переконана, що сонячні панелі допомагають вирішувати одразу 2 проблеми – забруднення атмосфери викидами підприємств і втрату біорізноманіття. На території сонячних станцій збільшується популяція тварин-запилювачів, а навколо підвищується врожайність. Рослини ж вловлюють більше вуглекислого газу і запобігають ерозії ґрунту.

Знижуючи потребу в частому косінні та обслуговуванні полів, сонячні електростанції корисні і для бізнесу, і для природи. Цей інноваційний підхід показує, що турбота про навколишнє середовище не заважає економічній вигоді.

Водночас екологи попереджають, що попри очевидні переваги, сонячні станції мають і проблемні моменти. Наприклад той факт, що при їхньому будівництві треба задіювати значну частину землі, яку би можна було використати за іншим призначенням.

Маленькі зміни можуть мати велике значення. Цей принцип надзвичайно важливий для "МакДональдз", тож його дотримуються постійно та послідовно. Ресторани мережі навіть запровадили часткову відмову від використання пластикових кришок для стаканів. Ініціатива, спрямована на захист довкілля, зможе зменшити використання пластику ще на 8,5 тонн на рік.