Про що говорили політики

Зеленський заявив, що він вперше зустрівся з державним секретарем США. Водночас, за його словами, американські чиновники так добре знають всі деталі української політики, що здається, нібито зустріч вже не перша.

До теми Взаємодія України та США є внеском у безпеку світу, – Кулеба про зустріч з Блінкеном

Я вражений тим, що команда прекрасно орієнтується у тому, що в нас відбувається. Це великі плюси, хоча в деяких питаннях, напевно, це і мінуси. Найголовніше, що вони прекрасно знають ситуацію Донбасі,
– розповів президент.

Він подякував США за підтримку України не лише на словах: "Вашингтон багато кроків зробив, щоб зупинити нещодавню ескалацію вздовж наших кордонів".

Головні теми зустрічі

  • Окупація Криму,
  • ситуація на Донбасі,
  • реформи в Україні,
  • російський газопровід "Північний потік-2".

"У питанні "Північного потоку-2" є різні позиції у Європі. На жаль, іноді вони не спільні з Україною. Однак зі США ми спільні у цьому. Я дуже вдячний за таку підтримку і потужну санкційну політику", – заявив Зеленський.

Зеленський наголосив, що запросив президента США Джо Байдена та віцепрезидентку Камалу Гарріс взяти участь у саміті "Кримської платформи".

Зустріч – змістовна. Ми вважаємо, що це буде фундаментальний рік у відносинах США та України, у рік 30-ліття незалежності України. Ми віримо, що у такий символічний рік США будуть з нами,
– підсумував глава держави.

Дивіться відео з пресконференції Зеленського та Блінкена: