16 травня 53 важкопоранених військових вивезли з "Азовсталі" до медичного закладу в тимчасово окупований Росією Новоазовськ. Ще 211 воїнів доставили в Оленівку через гуманітарний коридор. Їх повернуть додому в рамках обміну полоненими. Про це під час брифінгу розповіла Ганна Маляр, повідомляє 24 канал.

До теми Гуманітарна операція на "Азовсталі": у міськраді показали кадри евакуації

За словами Маляр, іншої формули порятунку українських захисників з "Азовсталі" просто не було. Українська влада намагалася використати усі сценарії й пропозиції, які лунали у публічному просторі щодо порятунку українських військових, але не вдалося.

Операція буде проводитися до повернення цих осіб на підконтрольну Україні територію. Так само ми повідомляли, що військова деблокада, на жаль, неможлива у цій ситуації. І іншої формули порятунку, ніж та формула, яка використовується зараз, не може бути у цій ситуації. Це був єдиний вихід,
– сказала вона.

Маляр зауважила, що операція з порятунку захисників Маріуполя наразі найголовніше питання. І владі відома точна кількість українських військових, які ще залишилися на території "Азовсталі". Але виносити таку інформацію на загал не можна.

Ми розуміємо обсяги операції порятунку, але це теж чутлива інформація, і вона не розголошується до завершення самої операції порятунку,
– пояснила заступниця міністра.

Вона також висловила сподівання, що операція з порятунку українських воїнів закінчиться добре.

Які шанси врятувати українських військових із Маріуполя

На думку Маляр, такі припущення робити некоректно. Адже це приблизно те ж саме, що відповідати на питання "коли закінчиться війна". Оскільки кожної хвилини хід справ може змінитися. Але наразі Україна робить "все можливе та неможливе", щоб врятувати українських захисників.

Це процес, і у цьому процесі дуже багато складових, які фактично щохвилини можуть цей процес змінювати. Тому єдине, що тут можна сказати, що українська держава робить все можливе і неможливе для того, щоб врятувати українських військових. Ми пишаємося ними й вони наші герої,
– заявила Ганна Маляр.

Евакуація військових з "Азовсталі": коротко головне

  • 16 травня повідомила, що розпочалась процедура евакуації важкопоранених українських військових з металургійного комбінату "Азовсталь". Як ми вже вказали вище, 53 важкопоранених евакуювали до лікарні у тимчасово окупований Новоазовськ, де їм зобов'язані надати медичну допомогу.
  • У ніч проти 17 травня Володимир Зеленський підтвердив початок процедури евакуації захисників Маріуполя. Він зауважив, що вони 82 дні виконували завдання, поставлене перед ними й мають повернутись на підконтрольні Україні території живими.
  • Ще 211 українських захисників вдалося вивезти гуманітарний коридор до Оленівки. Ганна Маляр запевняє, що згодом їх повинні обміняти на російських військовополонених. Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук підкреслила, що евакуйованих воїнів з "Азовсталі" неодмінно повернуть на підконтрольні Україні території. Але наразі потрібно стабілізувати їхній стан.
  • Відомо, що процес евакуації відбувається за посередництва ООН та Червоного Хреста.

До теми – Перші хлопці вже евакуйовані з Азовсталі: дивіться відео