Про це заявив речник президента Росії Путіна Дмитро Пєсков в інтерв'ю відомому американському виданню.

Важливо У Кремлі вперше відповіли на звинувачення у нещодавній кібератаці на українські сайти

Пєсков наголосив, що наразі на кордоні між Росією та Україною є багато напруги.

У нас дуже багато напруги в цій частині Європи… Це надзвичайно, надзвичайно небезпечно,
– зазначив речник президента Росії.

За його словами, саме з цієї причини Росія і наполягає на конкретних кроках щодо договору про стратегічну безпеку. Він стверджує, що лише підписання угоди може гарантувати розрядку ситуації довкола України.

Про яку угоду мовиться

  • МЗС Росії оприлюднило проєкти договорів зі США та НАТО про гарантії безпеки. Зокрема, країна-окупант вимагає від НАТО зобов'язань не брати Україну в Альянс.
  • Москва погрожує не допустити розміщення інфраструктури НАТО в Україні та Грузії. Про це заявив глава російської делегації щодо військової безпеки.
  • Країна-агресорка також пригрозила військовою відповіддю, якщо НАТО "продовжуватиме наступати". Кремль заявляє, що у відносинах Росії та НАТО настає момент істини.

Зауважимо, що в Європі на початку 2022 року вже обговорювали питання європейської безпеки та зниження напруги навколо України. Відбулося це на дипломатичних перемовинах у кілька раундів (у форматах Росія – США, Росія – НАТО, Росія – ОБСЄ).

За підсумками розмов Росія, як завжди, каже, що їх не розуміють. Натомість Захід твердий у своїй позиції, що Кремль не має права визначати, кому в НАТО йти, а кому ні.

НАТО хоче запровадити для Росії потужні санкції: дивіться відео