Про це повідомив 24 каналу речник глави Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. Він також припустив причину збільшення обстрілів міста.

Читайте на сайті Ракетний обстріл Одеси 9 травня: показали кадри порятунку та наслідки влучань

Причина збільшення обстрілів

Речник зазначив, що є багато експертних думок із приводу збільшення обстрілів Одеси й усі вони мають право на існування. Водночас, на думку Братчука, найважливіша – ідеологічна складова.

Вважаю, що найголовніше тут – це помста Одесі. Така собі озброєна відплата за те, що місто вчергове підтвердило, що воно українське,
– припустив речник.

Братчук нагадав, що під час останнього обстрілу російськими окупантами Одеси ударною хвилею зачепили Воронцовський палац, який є одним із символів міста. Він наголосив, що це є яскравим прикладом того, як росіяни ставляться до Одеси для тих, хто досі сумнівається.

Українська Одеса

Як підкреслив Братчук, Одеса яскраво демонструє, що вона готова збивати ворожі літаки та ракети, а також нещадно топити російські кораблі.

У цьому вона була, є і буде українською,
– наголосив він.

Символізми Путіна

Як додав радник, звичайно, з військової точки зору часті ворожі обстріли – це намагання знищити інфраструктуру міста. Також зрозуміло, що Одеса – це морські ворота нашої держави, тому блокування порту зупинить експорт. Тож тут мовиться про військовий, економічний, але головне – ідеологічний компонент.

Зверніть увагу В Одеській ОВА підтвердили удар по російському кораблю "Всеволод Бобров"

"Злість Путіна висловлюється саме в таких символізмах. Якщо провести паралелі, то бачимо, що 9 травня був найбільший ракетний удар по Одесі. Зранку прилетіло 4 ракети в нашу область. У цей час ледь не хвилина у хвилину Путін клав гвоздички до каменів з написами "Київ" та "Одеса", – підсумував Братчук.

В Одеській ОВА розповіли про ймовірну причину збільшення обстрілів Одеси: дивіться відео

Останні обстріли Одещини: що відомо

  • Вчора, 12 травня, під час повітряної тривоги в Одесі пролунали вибухи. Пізніше стало відомо, що від ударної хвилі постраждав Воронцовський палац.
  • До цього, 11 травня, російські військові також завдали ракетних ударів по Одещині. Голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко повідомив, що постраждалих і руйнувань внаслідок цього немає.
  • Російські військові 10 травня вчетверте вгатили ракетами по мосту через Дністровський лиман на Одещині. Зазначається, що вдарили по об'єкту інфраструктури крилатою ракетою.
  • Окупанти нещадно гатили по Одесі 9 травня. Тоді загарбники випустили 7 ракет. Внаслідок обстрілу загинула одна людина, ще 5 – отримали поранення.