В обід 12 травня 24 канал першим повідомив, що у Чорному морі спалахнула пожежа на ворожому судні тилового забезпечення проєкту 23120. Таких Росія має лише 2 – "Всеволод Бобров" та "Ельбрус".

До теми Окупанти наростили системи протиповітряної оборони в окупованому Криму

Пізніше інформацію підтвердив Сергій Братчук. Він уточнив, що запалав корабель "Всеволод Бобров", який йшов в напрямку острова Зміїний. За попередньою інформацією, наразі судно намагається повернутися у Севастополь, але цю інформацію ще уточнюють.

Повертаючись до Зміїного, то треба сказати, що завдяки діям наших військових моряків загорілося судно тилового забезпечення "Всеволод Бобров" – одне з найновіших у російському флоті. Кажуть, що чалапає до Севастополя. Інформація потребує уточнення. Але те, що йому дали "змієбаїів" в районі острова Зміїного – це правда,
– повідомив Братчук.

Що відомо про ситуацію:

  • Джерела в українській розвідці повідомили 24 каналу, що у ніч на 12 травня спалахнула пожежа на російському судні проєкту 23120, який йшов у напрямку острова Зміїний.
  • Згодом тривала операція з порятунку екіпажу, а обгорілий корабель намагався дійти до Севастополя. За попередньою інформацією, судно таки змогли пришвартувати у порту Севастополя.
  • Як надовго корабель вийшов з ладу – невідомо. Але пошкодження серйозні. Окрім цього, кораблі проєкту 23120 є новітніми, тож навіть тимчасова втрата одного з них в умовах війни є для Росії критичною.

При цьому варто зауважити, що якщо окупанти виведуть корабель за межі Чорного моря для ремонту, назад його не пропустить Туреччина.

Братчук назвав острів Зміїний "Змієбаєвкою": там стабільно нищать окупантів

Окупанти зуміли захопити острів Зміїний ще 24 лютого. Саме тоді, коли екіпаж вже затонулого крейсеру "Москва" запропонував захисникам острова здатися, пролунала легендарна фраза. Українські прикордонники послали російський воєнний корабель у відомому напрямку.

Відтоді окупанти намагаються зробити з острова плацдарм для того, щоб обстрілювати територію України. Але Сергій Братчук зауважив, що попри те, що острів зараз кишить окупантами, наші захисники влаштували там їм другу "Чорнобаївку", а саме – "Змієбаївку". Окупанти намагаються облаштувати там гарнізон, але ЗСУ обривають ворожі плани авіаційними маневрами.

Військовий експерт Олег Жданов пояснив, що окупанти так вчепилися у Зміїний через те, що його контроль може дозволити висадку десанту на Одещині.

До теми Пропаганда Кремля вигадала новий фейк про атаку на Зміїний за наказом Зеленського

Як українські захисники б'ють окупантів на острові:

До теми – РОЗВІДКА: Росія могла втратити ще 1 корабель у Чорному морі: дивіться відео