ЄС запровадив санкції для того, аби забезпечити економічний стимул Росії дотримуватися мінських домовленостей та припинити агресію проти України. На цьому наголосив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу, пише ERR.

Це цікаво: Кремлю не сподобалася заява Зеленського про антиросійські санкції

Перегляд санкційної політики можливий лише у тому випадку, якщо домовленості будуть виконані.

Тепер, дивлячись на логіку Заходу, є небезпека зробити третю помилку,
– вважає він.

Рейнсалу наголосив, що Захід повинен змусити Росію заплатити високу ціну після війни проти Грузії та України. Натомість поступки Кремлю "прокладуть шлях до третьої інтервенційної пригоди у будь-якому куточку земної кулі".

"Навіть якщо ми в меншості з деяких питань, я не боюся (говорити – 24 канал) певних речей", – наголосив естонський міністр.

Він запевнив, що Естонія захищає свої інтереси в галузі безпеки у переговорах на міжнародній арені, підтримуючи Україну. Водночас Рейнсалу додав, що підтримувати єдність Заходу – в інтересах Естонії, оскільки для неї це питання безпеки.

Нещодавно посол ЄС у Москві Маркус Едерер закликав до розширення взаємодії з Росією у таких галузях, як мобільний зв’язок 5G та захист персональних даних.

На питання, що робити, коли більше держав захочуть відновити зв'язки з Росією і скасувати санкції, Рейнсалу відповів, що Естонії доводиться переконувати своїх друзів, що це рішення "не є ані раціональним, ані моральним".

Позиція США: Санкції проти Росії через анексію Криму не знімуть до повної деокупації півострова – Волкер

Водночас Європейський Союз продовжив індивідуальні санкції проти Росії за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

Що передбачають персональні санкції ЄС проти Росії?Заморожування фінансових активів і заборону на поїздки в країни ЄС і треті держави, що приєдналися до цих санкцій. Вперше ці обмеження були введені в березні 2014 року і продовжуються щопівроку. Востаннє ці санкції продовжили 15 березня 2019 року.

Рада ЄС тим же рішенням у березні внесла до списку санкцій імена 8 росіян "як відповідь на загострення ситуації в Керченській протоці і Азовському морі".