Про це 24 каналу розповів речник Центру національного спротиву. За його словами, партизанський рух можна розділити на два ключові напрямки – ті, хто працює фізично, і ті, хто тисне на ворога морально.
До теми У Херсоні лунали автоматні черги: окупанти активно шукають партизанів
"У першу "групу" входять ті, хто безпосередньо працює з ворогом та зброєю, тобто підриває, знищує та ліквідовує. Це – бійці Руху опору, частина Сил спецоперацій та підготовлені військові, які знають, як зробити “смерть ворогам”, – пояснив він.
Речник додав, що всі люди різні – хтось приєднався ще в 2014 році, а хтось пізніше. Також на початку повномасштабного вторгнення були люди, які організувалися та взяли зброю до рук.
Йдеться про мисливців, любителів спортивної стрільби, які працювали з нами на Україну. Хтось захистив регіон і далі повернувся до життя, хтось пішов служити до Збройних Сил Україн, хтось зараз на окупованій території,
– заявив він.
У Центрі спротиву наголосили, що збройною роботою займаються не цивільні люди.
"Звісно, буває, що це роблять і цивільні, це війна, але ми не закликаємо до цього людей, бо це може загрожувати її життю. Тому є чітке розмежування, хто що і з ким робить", – сказав речник.
За його словами, інша "частина" спротиву – це підпілля, яке сьогодні працює на окупованій території. Йдеться про цивільне населення, яке спротивом без зброї нищить окупантів. Серед них є менеджері, водії, сантехніки.
Речник наголосив, що люди масового чинять спротив на окупованих територіях тим, що відмовляються працювати на росіян, цілі заводи на Півдні зупинилися і не годують колаборантів та окупантів.
Сьогодні "на носі" так званий "референдум", росіяни спробують провести другий терористичний акт на наших територіях. І те, що наші люди відмовляються брати участь, не беруть паспорти, не допомагають в організації цього дійства – це теж спротив. Адже окупанти так не можуть виконувати поставлені завдання
– зазначив він.
Також, як кажуть у Центрі спротиву, люди сьогодні активно інформують Збройні Сили України, і це важливо. "Повідомлення про позиції чи переміщення ворога дуже допомагає для того, щоб ми виконували нашу роботу", – додали там.
На його думку, той же сантехнік чи механік може так “допомогти” окупанту, що ще тиждень не функціонуватиме їхній штаб чи їхня машину зупиниться посеред поля.
"Кожен на своєму місці допомагає. І це видно в тому, що світ не вірить того, що "росіян чекали в Україні". Всі бачать, що люди чинять спротив, що це територія України і тут українці", – зауважив речник Центру спротиву.
До слова, нещодавно очільник Луганської ОВА пояснив, що робота партизанів в регіоні є цілим рухом, бійці готують окупантам "сюрпризи". За його словами, це не поодинокі чи випадкові речі, не прояви патріотизму, це стабільний міцний партизанський рух.
Відео до теми – як чинити опір, якщо ви на окупованій території